حجت‌الاسلام محمد وفایی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس پیرامون اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» در مساجد اظهار کرد: مردم کشور ما با تبعیت از فرمان رهبری و آیات اعظام اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و ارسال وسایل موردنیاز کردند که حرکتی بسیار ارزشمند و ماندگار در طول تاریخ ایران است.

وی با بیان اینکه همبستگی میان مردم و مسجد موجب حرکت به سمت فعالیت‌های جهادی می‌شود، گفت: از روزهای ابتدایی وقوع سیل مسجد پایگاهی برای اهدا و جمع‌آوری کمک‌ها بود که به بسترهای کمیته امداد و هلال‌احمر واریز می‌شود.

مدیر رسیدگی به امور مساجد خراسان از طرح "جهاد همبستگی ملی" به‌عنوان اقدامی خداپسندانه و عملیاتی یادکرد و گفت: حوزه علمیه خراسان رضوی نسبت به اعزام نیروهای کمکی و امدادرسان و ارسال کمک‌های مردمی نیز اقدامات شایسته‌ای انجام داده است.

حجت‌الاسلام وفایی با بیان اینکه تلاش ما عملیاتی کردن و حرکت جهادی در تحقق این طرح است، اظهار کرد: در این طرح اعلام‌شده که هر مسجد متصدی ساخت مسکنی برای سیل‌زدگان باشند ولی اگر امکانات مالی اجازه ساخت یک مسکن را به مسجد نداد، در عوض چند مسجد با کمک و همراهی هم می‌توانند بنایی برای رفاه و امنیت سیل‌زدگان فراهم آورند.

وی تأکید کرد: مردم همچون گذشته گوش‌به‌فرمان ولی‌فقیه بوده و با همراهی تمامی مردم و مسئولین، شهرهای سیل‌زده بازسازی می‌شود؛ خواسته ما حضور حداکثری دولت در میدان جهاد است تا با همراهی مردم به پشتوانه بسیج اقشار و مساجد، استان‌های سیل‌زده آباد شود.

انتهای پیام/