محمدهادی قوی‌پنجه در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی که از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام‌شده، گفت: طرح جهاد همبستگی ملی با محوریت مساجد و اصناف طی هفته اخیر و در مناطق سیل‌زده توسط سردار غیب پرور توجیه شده تا در حل مشکلات مناطق سیل‌زده نیز تسریع شود.

 

وی تصریح کرد: مساجد و اصناف همچون دوران دفاع مقدس که پشتیبانی‌های مهم و اساسی جبهه را به عهده داشتند امروز هم رسالتی به‌مانند همان زمان‌دارند تا هر مسجد و صنف به‌اندازه توان خود و در کنار سایر کمک‌های امدادی و دولتی آلامی را از مردم سیل‌زده برطرف کنند.

 

قوی‌پنجه به اجرای طرح هر کاسب یک دانش‌آموز در سال گذشته توسط سازمان بسیج اشاره کرد و افزود: این طرح که شهریور سال گذشته ابلاغ شد با کمک کسبه برای 1050 دانش‌آموز توسط یک هزار و 50 کسبه لوازم‌التحریر فراهم و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

 

مسئول سازمان بسیج اصناف خراسان رضوی گفت: طرح جهاد همبستگی ملی از سوی سازمان بسیج ظرفیتی ایجاد کرده تا مانند گذشته دو سنگر مهم و اساسی کشور یعنی مسجد و اصناف  برای تسریع در حل مشکلات سیل‌زدگان کشور پیش‌قدم شوند.

 

وی با بیان اینکه این طرح یک کار بزرگ جهادی است، افزود: البته تکلیفی نیست که هر مسجد باید حتماً یک‌منزل مسکونی و یا کاسب یک کالای اساسی را متقبل شوند، بلکه به دنبال آن هستیم به‌اندازه توان افراد در مساجد و اصناف در ساخت منازل مسکونی و تأمین کالاهای اساسی سیل‌زدگان کشور سهیم باشیم.

 

قوی‌پنجه بیان داشت: بسیج از متن مردم است و اعتماد همه صنوف به بسیج باعث می‌شود که مشارکت ویژه‌ای را در زمینه طرح جهاد همبستگی ملی شاهد باشیم.

 

لازم به ذکر است بر اساس طرح «جهاد همبستگی ملی» هر مسجد در سراسر کشور یک‌منزل مسکونی را میسازد و هر کاسب تأمین یک کالای اساسی را عهدهدار میشود.

 

در قالب این طرح از مردم سراسر کشور با محوریت مساجد دعوت‌شده تا در بازسازی و نوسازی منازل مسکونی سیلزدگان مشارکت کنند.

 

انتهای پیام/