به گزارش صبح توس؛ حجت شایانفر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به آخرین وضعیت مناطق شهری و روستایی با توجه به فعالیت سامانه بارشی بر روی استان اظهار کرد: سامانه بارشی اخیر که از عصر شنبه وضعیت جوی استان را تحت تاثیر قرار داده، تا به امروز در تمامی شهرستان ها بارش های چشمگیری داشته است.
وی افزود: در اثر فعالیت این سامانه، تاکنون 80 میلیمتر بارش باران در شهرستان بردسکن و 27 میلیمتر بارش در شهر مشهد به ثبت رسیده است و طبق پیش بینی هواشناسی بارش های پیوسته و رگباری همچنان ادامه خواهد داشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بارش های اخیر باعث افزایش حجم ذخایر سدها شده است، ادامه داد: شرکت آب منطقه ای به صورت دقیق ورودی و خروجی سدها را رصد می کند تا تهدیدی متوجه شهرها و روستاهای پایین دست نباشد.
وی ادامه داد: در نتیجه فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی شهرستان های استان، 10 سد سرریز یا در آستانه سرریز شدن است و امیدواریم با ادامه بارش ها، حجم بیشتری از سدها پُر شود.
شایان فر به خسارت های ناشی از وقوع سیلاب در برخی از شهرستان های خراسان رضوی هم اشاره کرد و گفت: در شهرستان بردسکن عمده محورها در اثر جاری شدن سیل مسدود است و از هم استانی‌ها درخواست داریم که سفرهای غیرضروری خود به این منطقه را به تعویق بیاندازند.
وی ادامه داد: امدادرسانی به سیل زدگان در شهرستان بردسکن همچنان ادامه دارد و نیروهای عملیاتی درحال انتقال تجهیزات سنگین به منطقه و بازگشایی محورهای شهری و روستایی هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از رفع مشکلات ناشی از وقوع سیل در کلات خبر داد و گفت: از روز گذشته علاوه بر اعزام اکیپ ویژه امدادی از مشهد، تانکرهای مکش آب هم از طریق قرارگاه ثامن الائمه(ع) به شهرستان کلات ارسال و خوشبختانه با تلاش نیروهای امدادی آبگرفتگی‌ها برطرف شد.
وی خاطرنشان کرد: بر اثر جاری شدن سیلاب طی روز گذشته گاز بخشی از مناطق شهری کلات قطع شده بود که با تلاش نیروهای عملیاتی شب گذشته مجدد وصل شد.

انتهای پیام/