به گزارش صبح توس؛ حجت علی شایان فر صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به آماده باش دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران برای جلوگیری از خسارت های ناشی از وقوع سیل اظهار کرد: در ساعات گذشته بارش های بسیار خوبی در شهرستان های خراسان رضوی به ثبت رسیده است. 
وی افزود: بر اساس اطلاعات ایستگاه های هواشناسی، در باره زمانی ساعت 16:30 تا 19:30 یکشنبه 25 فروردین ماه، بیشترین حجم بارش در شهر مشهد با 12 میلیمتر و سپس در شهرهای نیشابور با 10 میلیمتر و گلمکان با 9 میلیمتر به ثبت رسیده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه عصر امروز شرایط ویژه ای در اثر فعالیت سامانه بارشی بر روی استان ایجاد نشده است، تصریح کرد: شب گذشته در شهرستان کلات شاهد وقوع سیل بودیم که در نتیجه آن، 15 خانوار اسکان اضطراری داده شدند. 
وی ادامه داد: بر اثر بارش های رگباری و وقوع سیل، 14 راه روستایی در سطح خراسان رضوی مسدود شده است که تلاش برای بازگشایی این مسیرها همچنان ادامه دارد و به زودی اقدامات اجرایی به نتیجه خواهد رسید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با اعمال مدیریت پیشگیرانه، آماده باش دستگاه های اجرایی، اعمال محدودیت تردد در برخی محورها و استقرار تجهیزات و ماشین آلات در نقاط بحران خیز، شرایط به خوبی مدیریت شد و درحال حاضر برق هیچ شهر یا روستایی قطع نیست.

انتهای پیام/