به گزارش صبح توس؛  خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان در این شهرستان با درخواست از کشاورزان، و دامداران گفت: با توجه به خطرات احتمالی سیلاب احداث و بررسی وضعیت بندهای خاکی موجود در سطح شهرستان با توجه به نظرات کارشناسان منابع طبیعی صورت می پذیرد.

 عرب با تاکید بر اینکه اگر بندی خسارت و تهدیدی برای شهر و روستا ندارد، بنای بر تخریب آن نیست، افزود: با توجه به نظرات کارشناسان منابع طبیعی اگر بندی خسارت و تهدیدی برای شهر و روستاهای شهرستان نداشته باشد، بنای بر تخریب آن نیست، چراکه بندهای خاکی علاوه بر تامین نیازهای آبی کشاورزان و دامداران از طرفی باعث تقویت سفره‌های آب زیرزمینی در سطح شهرستان می‌شود.

سعید محبی رئیس منابع طبیعی شهرستان رشتخوار نیز با تاکید بر همکاری کارشناسان منابع طبیعی این شهرستان در جهت استاندارد سازی بندهای خاکی و سیلبند های ورودی در روستاها، گفت: دهیاران عزیز در سطح شهرستان از توان کارشناسان منابع طبیعی در جهت جلوگیری از حوادث احتمالی استفاده کنند.

یعقوبی شهردار شهر جنگل شهرستان رشتخوار نیز با درخواست از کارگروه مدیریت بحران شهرستان در رابطه با وضعیت کال سالار و برخی ساخت و سارهای غیر استاندارد در این مسیر گفت: با توجه به اینکه کال سالار شرق شهرستان رشتخوار در میگیرد این مسیر نیازمند ایجاد دیوار ساحلی جهت جولگیری از حوادث احتمالی بر اثر طغیان رودخانه است.

علی احمد پور شهردار شهر رشتخوار نیز با تاکید بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران شهرداری رشتخوار با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز در سطح این شهر گفت: مسطح کردن بستر رودخانه، آماده کردن 150 کیسه شن، اعلام تخلیه 4 منزل مسکونی در معرض خطر سیل، و ایجاد مسیر های انحرافی جهت هدایت سیلاب احتمالی از جمله اقدامات ستاد مدیریت بحران شهردرای رشتخوار بوده است.

داود حاتمیان قرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار نیز با اشاره به لزوم بسترهای ارتباطی گفت: در بحث ارتباطات بی سیم نیازمند توجه ویزه ای در سطخ شهرستان هستیم جراکه در مواقع اصطراری ارتباطات بی سیمی یکی از نیارهای اساسی در جهت مقابع با حوادث است.

حمیدرضا رضایی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار در این جلسه از خسارت 162 میلیون تومانی به بخش کشاورزی این شهرستان در بارندگی های اخیر خبر داد و افزود: در بارندگی‌های اخیر خسارت به دو قنات در سطح شهرستان،  7.5 هکتار مزارع جو و گندم در روستاهای دستگرد و نوق، و 1.5 کیلوتر لوله کشی در روستای مهدی آباد از جمله خسارات بارندگی ها و سیلاب های اخیر در سطح شهرستان رشتخوار بوده است.

 

انتهای پیام/