به گزارش صبح توس؛ حجت شایان فر، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه در استانداری خراسان رضوی گفت: بر اثر بارندگیهای شدید دیشب ۲۰ روستا شامل ۱۶ روستا در شهرستان کلات و چهار روستا در شهرستانهای درگز و سرخس واقع در شمال این استان دچار قطعی نیروی برق شدند.

وی افزود: با تلاشهای صورت گرفته هم اینک جریان نیروی برق برای ۱۶ روستا دوباره برقرار شده است. دیشب در برخی از شهرستانها نظیر کلات و سرخس بارندگی شدید رخ داد که سبب سیلاب و ایراد خسارت به منازل مسکونی و راههای روستایی شد. 

شایان فر تصریح کرد: در این حادثه طبیعی جریان سیل پنج خودروی عبوری را در کلات با خود برد اما تلفات جانی از این بابت تاکنون گزارش نشده است. 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی در سرخس نیز تخریب سه واحد مسکونی و چند واحد دامی بر اثر بارشهای شدید دیشب رخ داد.

وی ادامه داد: مسیر جاده مزداوند به سد دوستی نیز مسدود و راه روستایی چاله زرد و صمد آباد در این شهرستان نیز دچار آبگرفتگی شد است . 

شایان فر  خاطرنشان کرد: ۲۲ راه روستایی بر اثر سیلاب دیشب در مسیر کلات - درگز و چاپشلو - درگز بسته شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام فرماندار کلات حدود ۱۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان ۳۸ هزار نفری بر اثر بارندگی دیشب دچار آبگرفتگی و تخریب شده اند.

انتهای پیام/