علی اصغر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، در خصوص ورود سامانه جدید بارشی به منطقه اظهار داشت: بر اساس نقشه ها از بعداز ظهر امروز سامانه بارشی را داریم و اوج بارش ها از بعد از ظهر یک شنبه شروع و تا ظهر دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خطر سیلابی شدن مسیل ها با توجه به اشباح خاک و پر شدن بندهای ذخیر آب بیشتر است خاطرنشان کرد: حجم بارش ها بین 35 تا 50 میلیمتر پیش بینی شده است و صبح سه شنبه با کاهش عملکرد سیستم مواجه خواهیم شد.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر و خلیل‌آباد با تاکید بر اینکه بارش ها احتمالا در کوهسرخ بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: خلیل آباد با توجه به اینکه بارش های ارتفاعات کوهسرخ به این منطقه حرکت می کند با خطر سیلاب بیشتری روبرو است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: از اول سال زراعی تا کنون 226.3 میلی متر حجم بارش تجمعی در ایستگاه های کاشمر و خلیل آباد بوده است که در مقایسه با سال زراعی قبل در حال حاضر 166.7 میلی متر معادل 280 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

اصغرزاده با بیان اینکه از ابتدای فروردین امسال 58 میلیمتر سطح بارندگی ثبت شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ایستگاه کوهسرخ با 309.3 حجم بارش تجمعی بعد از قوچان رتبه دوم تجمع بارش را در استان به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/