به گزارش صبح توس؛ اداره کل هواشناسی خراسان رضوی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه 25 و 26 فروردین ماه بارشهای رگباری و پرحجم همراه با کاهش دمای هوا را در اکثر نقاط خراسان رضوی پیش بینی کرده است.

همچنین این اداره پیرامون احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و بروز سیلاب در نواحی مستعد خراسان رضوی هشدار داده است و از ارگان های مربوطه خواستار انجام تمهیدات لازم شد.

در این راستا تمامی گروه های امدادی و شهرداری های مناطق مستعد سیل به حالت آماده باش در آمده اند و شهردار تایباد صبح امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: با توجه به تداوم بارندگی در این شهر و احتمال آب گرفتگی معابر همه مدیران، کارکنان شهرداری، واحدهای آتش ‌نشانی، خدمات شهری، ترافیکی و بخش خصوصی در حالت آماده باش کامل هستند.

ایوب سیدالحسینی افزود: تمهیدات لازم با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان تایباد برای جلوگیری از ورود سیلاب به داخل شهر و معابر عمومی صورت گرفته است.

وی گفت: همچنین به منظور پیشگیری از آبگرفتگی معابر در سطح تایباد هزار 500 کیسه شنی آماده شده و در اختیار نیروهای امدادرسان در مناطق مختلف این شهر قرارگرفته است.

همچنین شهردار سبزوار در جمع خبرنگاران گفت: تمهیدات لازم با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحرانشهرستان سبزوار نیز برای جلوگیری از ورود سیلاب به داخل شهر و معابر عمومی صورت گرفته است.

سید علی کوشکی افزود: همچنین به منظور پیشگیری از آب گرفتگی معابر در سطح سبزوار، پنج هزار کیسه شنی آماده و در اختیار نیروهای امدادرسان در مناطق مختلف این شهر مستقر شده است.

انتهای پیام/