سرهنگ پاسدار علی نیک یاد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: به فرموده امام معصوم(علیه‌السلام) خدا را شاکریم که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده، چراکه بعد از اعلام این موضوع حمایت همه‌جانبه اقشار مختلف مردم، احزاب و گروه‌های سیاسی، دولت، مجلس از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بیش از گذشته شده است.

 

وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور سفیه آمریکا، نهاد برخاسته از متن مردم و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یعنی سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده و این در حالی است که ایالات‌متحده به‌عنوان بزرگ‌ترین تروریست دولتی در تاریخ بشریت تاکنون از گروه‌های تروریستی حمایت تسلیحاتی، مالی و اطلاعاتی کرده است.

 

فرمانده سپاه تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: نگاهی به تاریخ 200 ساله آمریکا بیانگر این موضوع است که رژیم ایالات‌متحده بزرگ‌ترین حامی تروریست‌ها بوده و در هر گوشه‌ای از دنیا خونی که ریخته می‌شود دست پلید سیاستمداران آمریکائی و هم‌پیمانانش نیز آشکار است.

 

وی به تشریح اجمالی برخی از جنایت‌های آمریکا پرداخت و افزود: کودتای نظامی 28 مرداد 32، کودتای 21 بهمن 57، کودتای نظامی 19 تیر 59 و کودتای تروریستی 4 آبان 59 و همچنین بزرگ‌ترین کودتای اطلاعاتی، امنیتی و سیاسی (مخملی) سال 1388 آن‌هم فقط در طول 40 سال در ایران چهره پلید و شیطان‌صفت آمریکا را برای همه گروه‌ها و احزاب سیاسی و اقشار مختلف مردم نشان داده است.

 

نیک یاد اضافه کرد: در پیوند با این موضوع باید به جنایت‌های تاریخ انقلاب توسط سیاستمداران ایالات‌متحده اشاره کرد که  کشتار دانشجویان ایرانی در 16 آذر 32، تحمیل قانون کاپیتولاسیون در سال 42 و حمایت از فرقه‌های ضاله بهاییت، وهابیت و سلفی تکفیری داعش و جبهه النصره بخشی از این جنایت‌هاست.

 

فرمانده سپاه ناحیه تربت‌حیدریه اظهار کرد: از بعد پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز آمریکا لحظه‌ای از فکر انحراف و فروپاشی نظام اسلامی غفلت نکرده و از ترور شخصیت‌های برجسته نظام توسط عوامل مزدورش یعنی منافقین گرفته تا تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی و همچنین فتنه‌های متعدد و تحریم‌ها و تهدیدات همه بیانگر دشمنی آمریکا با ملت و کشور ایران است.

 

آمریکا در تسخیر خاک‌ریز جبهه مقاومت ناکام ماند

فرمانده سپاه ناحیه بسیج تربت‌حیدریه گفت: در یک دهه اخیر نیز آمریکا با کمک هم‌پیمانان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای خود با به وجود آوردن پدیده تروریستی داعش که سال‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی مالی، اطلاعاتی و لجستیکی کرده بودند قصد تسخیر خاک‌ریز جبهه مقاومت را داشت که با درایت نیروهای مردمی بسیج جهان اسلام و سپاه قدس و تقدیم هزاران شهید مدافع حرم این توطئه نظام سلطه هم راه به‌جایی نبرد.

 

وی بیان کرد: مبارزه با گروه‌های تکفیری و داعش در یک دهه گذشته باعث وحدت و همچنین اتحاد بسیج عمومی جهان اسلام شده و امروز زنجیره مقاومت مستحکم‌تر از گذشته در مرزهای رژیم غاصب صهیونیستی مستقر است تا به فضل الهی که در قرآن وعده پیروزی بر کفار و مشرکین داده‌شده می‌رود تا این غده سرطانی را از دامن جهان اسلام برچیند.

 

نیک یاد در بخشی دیگر به جنایت‌های فرا منطقه‌ای آمریکا در جهان اشاره کرد و افزود: کشتار وحشیانه مردم بی‌گناه هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن، جنگ ویئتام، عراق و افغانستان، مقابله و کشتار انقلابیون السالوادور در 1981، کمک به جنگ در کشور نیکاراگوئه در سال 1981، حمله نیروی هوایی آمریکا به پایگاه‌های نظامی لیبی در 1986، سرکوب مخالفان دولت سومالی در 1992 و همچنین نسل‌کشی مسلمانان در شبه‌جزیره  بالکان یوپزه در بوسنی و هرزگوین ر ا می‌توان بخشی از این جنایت‌ها نام برد.

 

انتهای پیام/