به گزارش صبح توس؛ در خطبه‌های این هفته خراسان رضوی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفته‌های آمریکا در خصوص تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران مورد نکوهش قرار گرفت.

مشروح خطبه‌ها به شرح ذیل است:

خطیب جمعه خلیل‌آباد:

آمریکا محور تروریست و تروریست پروری در جهان است/ سپاه برای از بین بردن تروریست‌ها در منطقه تلاش می‌کند

حجت‌الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: واژه تروریسم بعد از حادثه برج‌های دوقلو 11 سپتامبر در آمریکا بروز و ظهور داد.

 

وی همچنین با بیان اینکه آمریکا همواره برای معرفی جهان اسلام به‌عنوان تروریسم و تروریسم پروری تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: بوش در کنگره‌ای اعلام می‌کند که هر مسلمانی تروریسم نیست بلکه هر تروریستی مسلمان است.

 

خطیب جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها بودند که گروه‌های فراوانی از تروریسم را به وجود آوردند، تصریح کرد: سعی داشتند مسائل تروریستی را در کشورهای غرب آسیا پرورش و رشد دهند تا مسلمانان به جان یکدیگر بیفتند.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکا محور تروریست و تروریست پروری در جهان است، اذعان کرد: تروریسم و تروریسم پروری توسط خود آمریکا صورت گرفته است و برخی از سران آمریکا اعلام می کنند که القاعده، داعش و برخی دیگر از گروه‌های تروریستی توسط خود آن‌ها به وجود آمده‌اند.

 

ناهیدی با بیان اینکه کشورهای غربی در رأس آن آمریکا اقدام به تحریم برخی از کشورها به بهانه تروریسم کردند، عنوان کرد: با توجه به سابقه بلند بالایی که آمریکا تروریست پروری دارد اقدام به‌قرار دادن نام سپاه در لیست تروریست‌ها می‌کند، سپاهی که تمام تلاش خود را برای از بین بردن تروریست‌ها در منطقه به کار گرفته است.

 

وی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از هشدارهای قرآنی کریم که با کلمه ویل می‌باشد، تشریح کرد: ویل به معنای زشتی کار است و مسلمانان باید مراقب صحبت و اعمال خود باشند و نباید با دروغ گفتن و برچسب زدن به یکدیگر، مردم را از نظام نا امید کنند یا آبروی شخصی را ببرند.

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان در حال برنامه‌ریزی برای چندین برابر کردن مشکلات نظام هستند و نباید ما رفتار و اعمال خود را آب به آسیاب دشمن بریزیم و همه باید اسلام و نظام را تقویت کنیم.

 

امام جمعه سبزوار:

شکست‌های پی در پی طرح‌های آمریکا توسط سپاه باعث شد تا چنین حماقتی از ترامپ سر بزند/ سپاه همواره در دل ملت جای دارد

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره طرح آمریکا مبنی بر تروریستی بودن سپاه اظهار داشت: سپاه توانسته با رشادت ها خود طرح ها وتوطعه های آمریکا در خصوص منطقه را به شکست برساند واین دلیلی است بر اعلام چنین طرحی.

 

وی با بیان اینکه ترامپ در بدعتی که در احکام بین المللی ایجاد کرده است عنوان کرد:هیچ کشوری نمی تواند  بخشی از یک کشور را که متصل به بدنه  نظام است را به عنوان تروریست اعلتم کند و قوانین بین الملل این اجازه را نمیدهد .

 

مقیسه با بیان اینکه پاسداران در قلب مردم جای داشته وجز بهترین اعراد گشور هستند بخشی از خدمات سپاه را نام برود وعنوان داشت: خودکفا کردن کشور در خصوص تولیدات بنزین ضربه سختی به طرح تحریم های آمریکا در خصوص صنایع نفتی ایران بود.

 

وی ادامه داد: سپاه با ورود به عرصه سازندگی نقش مهمی در عمران وآبادانی کشور داشته است و باعث شد نقشه های  دشمن  در عرصه جنگ اقتصادی تا حد زیادی ناکام شود.

 

وی با اشاره به مجاهدت های پاسداران در کشور های سوریه عراق ودیگر بلاد اسلامی وادامه داد: پاسداران نه تنها با کم کردن شر تروریست ها از منطقه به کشور های دیگر خدمت کردن که با این اقدام امنیت کانل کشور را نیز تامین کردند.

 

مقیسه تاکید کرد:مستکبرین جهان بدانند سپاه در دل مردم جای دارد واین کار باعث شد که مردم به خدمات سپاه وضرورت وجود این نیروی قدرتمند که با جان ول مردم عجین شده است بیشتر واقف شوند.

 

امام جمعه درگز:

آمریکا در حال دست و پا زدن در باتلاقی است که عاقبتی جز نابودی ندارد

 حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: صفات اخلاقی انسان به مرکبی می ماند که اگر این صفات، نیک و پسندیده باشد، مرکب در اختیار، راهوار خواهد بود و انسان را به بهشت جاودان می رساند.

 

وی در ادامه با اشاره به موضوع بسیار حائز اهمیت خانواده عنوان کرد: امروزه فضای مجازی خود یک ابزار مهم در تغییر سبک زندگی است، باید خیلی مراقب باشیم ارزشهای الهی و انسانی ما تبدیل به سبک زندگی غربی و غیر انسانی نشود.

 

امام جمعه درگز مساله بیکاری را یکی از معضلات اصلی جوانان و خانواده ها دانست و گفت: بیکاری عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی است که باید در این زمینه دولت، خانواده ها و خود فرد اهتمام کافی را برای اشتغال آفرینی داشته باشند؛ جوانان باید دقت کنند که ملاک کار فقط کار دولتی و پشت میز نشینی نیست.

 

حجت الاسلام ایروانی با تبریک روز ارتش به دلاورمردان مقتدر ارتشی عنوان کرد: ارتش از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون با حضور در عرصه های مختلف جامعه تاثیرات بسیار مثبتی از خود نشان داده؛ حضور فعال نیروهای ارتشی در بلایای طبیعی نشان از نیروی ایمان و انقلابی است که نیروهای مسلح ما دارند.

 

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دولت مستکبر آمریکا با تروریستی اعلام کردن سپاه و خوش خدمتی به رژیم جعلی ذلت خود را بیش از پیش به جهانیان ثابت کرد.

 

امام جمعه درگز تشریح کرد: سیلی که استکبار جهانی و آمریکا از سپاه در منطقه خورده باعث سردرگمی این رژیم منفور شده چرا که تمام برنامه های تجزیه طلبانه آمریکا و تلاش گروههای تروریستی توسط سپاه و نیروهای مقاومت با شکست مواجه شده است.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: سپاه از ابتدای انقلاب تاکنون شعله کار و توسعه را در کشور فروزان نگه داشته و در عرصه های مختلف اقتصادی و سیاسی و نظامی کارنامه درخشانی از خود به نمایش گذاشته است.

 

وی ابراز کرد: آمریکا در حال دست و پا زدن در باتلاق و منجلابی است که عاقبتی جز نابودی در انتظار او نیست و سپاه ما روز به روز در حال قدرتمندتر شدن است

 

امام جمعه درگز در پایان ضمن تشکر از عکس العمل بسیار خوب شورای عالی امنیت ملی و مردم غیور ایران اسلامی در مقابل چنین اقدام خصمانه ای خاطرنشان کرد: آمریکایی که دیگران را متهم به تروریسم می کند، خودش محور تروریسم است؛ دولت کودک کش آمریکا اقدامات ننگینی در پرونده خود دارد که باید به بشریت پاسخگو باشد.