به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان سپاه امام رضا(ع) که به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز انجام شد، اظهار کرد: برخودم وظیفه می دانم به عنوان یک سرباز کوچک از خدمات و تلاش های شبانه روزی و مجاهدگونه فرماندهان سپاه امام رضا(ع) تشکر کنم.

وی با بیان اینکه شناسنامه سپاه با انقلاب رقم خورده است، افزود: جوانان امروز با برخی از واقعیت ها درباره خدمات سپاه در دوران انقلاب و دفاع مقدس آشنایی ندارند بنابراین ضرورت دارد که اقدامات سپاه در 40 سال گذشته در همه ابعاد مستندسازی شود و برای نسل های آینده به یادگار بماند. 

استاندار خراسان رضوی گفت: خوشخبتانه از روز تاسیس سپاه تا به امروز، عملکرد این نهاد چند بعدی بوده است و اگر خدمات سپاه نوشته و ثبت نشود، قطعا به فراموشی سپرده خواهد شد. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای ظرفیت های مردمی تشکیل شد و سپاه هم یک نهاد کاملا مردمی و مبتنی بر ارزش های اسلامی به شمار می رود، تاکید کرد: سپاه در تثبیت انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا کرد و ضرورت دارد که نقش سپاه در دوران دفاع مقدس به درستی و بدون هیچ کم و کاستی به نسل امروز منعکس شود. 

رزم حسینی گفت: اولین عملیات منظم و موفق دوران دفاع مقدس که مطلع پیروزی های جنگ بود در اسفند سال 59 توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت و باید اذعان کنیم که سپاه در بخش های مختلف خدمات ارزشمندی ارائه کرده است.
وی با اشاره به قرارگرفتن نام سپاه در لیست تروریستی آمریکا گفت: کشورهای غربی به ویژه آمریکا از قدرت امروز سپاه در داخل و خارج از کشور عصبانی است و آخرین ترکش خود را هم با قرار دادن سپاه در لیست تروریستی زد که قطعا بی نتیجه خواهد بود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) هم در این دیدار خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: از اینکه بزرگواری کردید و در مجموعه قرارگاه شهید برونسی حضور یافتید، بسیار سپاسگذاریم.

سردار یعقوب علی نظری افزود: سپاه پاسداران و بسیج مبتنی بر رویکرد اعتقادی و مبنایی آمادگی دارد که به دستگاه های اجرایی در هر بخشی کمک کند و احساس می کنیم که امروز این نیاز وجود دارد.

وی با بیان اینکه سپاه از ظرفیت عظیم مردمی برخوردار است، ادامه داد: امیدواریم با نگاه های مبنایی آقای رزم حسینی به عنوان مقام عالی اجرایی استان، همکاری سپاه با دستگاه های اجرایی بیش از پیش محقق شود.

انتهای پیام/