به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حمید حمیدی فر صبح امروز در دیدار با سرگروه‌ها و سرمربیان شجره طیبه صالحین بسیج تربت‌حیدریه اظهار کرد: این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که به معنای واقعی پدیده نفوذ در کشور برسیم و آن اینکه جریان نفوذ به فضای تغییر ادراک مسئولان که منجر به تغییر تفکر جامعه می‌شود ختم خواهد شد.

وی تصریح کرد: امروز باید بررسی شود که در برهه فعلی انقلاب اسلامی آیا مسئولان دچار این پدیده شده‌اند، کما اینکه جریان نفوذ پدیده‌ای جدید نیست و حتی انقلاب‌های توحیدی هم نتوانستند خود را از این پدیده جدا کنند که می‌توان به دوران نبوت حضرت موسی(علیه‌السلام) و نبی مکرم اسلام(صلی‌الله) نیز اشاره کرد.

حمیدی فر خاطرنشان کرد: در ده سال پیش حدود 10 نفر از به‌اصطلاح روشنفکران غربی در حلقه نیاوران گرد هم آمدند و در ارتباط با خروج ایران از جهان سوم و اینکه چگونه می‌توان ایران را به یک کشور تمام‌عیار اقتصادی تبدیل کرد روزها و ساعت‌ها باهم فکر و تبادل و نظر کردند.

وی افزود: نتیجه این هم‌اندیشی‌ها به سه خروجی ختم شد که در مرحله نخست گفتند اگر می‌خواهیم که اقتصاد ایران متحول و شکوفا شود باید جمهوری اسلامی جذب جامعه جهانی که کدخدای آن آمریکاست بشود و این یعنی تحت سلطه نظام استکباری و کما اینکه قرار بود با برجام ایران جذب جامعه جهانی شود.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام رضا(علیه‌السلام) به خروجی دوم و سوم حلقه نیاوران اشاره داشت و گفت: آن‌ها معتقد بودند که شعار استقلال کافی است و دیگر نیازی به استقلال نداریم و در مرحله سوم برای پویایی اقتصاد کشور باید حاکمیت دینی را نیز نفی کرد.

حمیدی فر اضافه کرد: روشنفکران غربی معتقد بودند باید دین را کنار گذاشت و با نظام سرمایه‌داری و لیبرالیسم سخن گفت کما اینکه خداوند متعال بارها و بارها در آیات نورانی قرآن کریم تأکید فرموده هرکجا که به کفار و مشرکین دل ببندید شما را رها خواهم کرد!

وی دومین آسیب فراروی انقلاب اسلامی را یاس و ناامید کردن مردم دانست و افزود: دشمن سعی دارد در فضای حقیقی و بخصوص فضای مجازی مردم را نسبت به انقلاب و نظام دلسرد کند و بین ملت و مسئولان فاصله بیندازد و به جامعه القا کند که نظام اسلامی ناکارآمد است، لذا بیان دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی در برهه‌های مختلف برای تبیین و روشن شدن افکار عمومی ضروری است.

انتهای پیام/