محمدرضا غفاری در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) اظهار کرد: اینکه امروز دوستان و دشمنان نظام در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و ... از سپاه صحبت می‌کنند به خاطر اهمیت فعالیت‌های سپاه در چند دهه اخیر است.

وی افزود: متاسفانه اغلب فعالیت ها و خدمات ارزنده سپاه پاسداران به‌درستی اطلاع‌رسانی نشده و رسانه‌ها که عموما در اختیار دشمنان قرار دارند اقدام به سمپاشی و شایعه‌پراکنی علیه آن می کنند.

غفاری گفت: یکی از پروژه های دشمن که در کنار ایران هراسی، شیعه هراسی و اسلام هراسی به شدت پیگیر آن بوده و برایش برنامه ریزی می کند مساله سپاه هراسی است؛ در همین راستا مبالغ میلیارد دلاری برای خدشه دار کردن نام و فعالیت‌های سپاه در حال هزینه شدن از سوی دشمن است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تصریح کرد: بعضی‌ها می‌خواهند سپاه را منزوی کرده و محدود به پادگان ها کنند چرا که سپاه از ابتدای انقلاب تاکنون همواره در برابر توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی کرده و به معنی واقعی کلمه نقش پاسداری خود را از ارزش های نظام و انقلاب ایفا کرده است.

وی عنوان کرد: اگرچه سپاه مسئولیت اجرایی در کشور ندارد، اما همیشه و در بزنگاه های حساس کشور، حضور خود را به جهانیان اثبات کرده است؛ ضمن اینکه همواره در طول سال با برگزاری اردوهای جهادی، تیم های پزشکی، توزیع بسته های غذایی بین محرومین و راه اندازی مشاغل اقتصاد مقاومتی در حال کاهش آلام مردمی است که با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

غفاری ضمن تقدیر از تمام دستگاه هایی که در جریان سیل اخیر کشور نقش آفرینی کردند، به حضور پررنگ و موثر پاسداران و بسیجیان اشاره کرد و گفت: به اذعان مسئولین اجرایی و مردمی که دچار سیل شده بودند، سپاه عهده دار اصلی ترین و کلیدی ترین نقش در فروکش کردن سیل و بازسازی مناطق تخریب شده بود؛ با وجود گذشت سه هفته از وقوع سیل، از سرداران ارشد سپاه گرفته تا سربازان این نهاد انقلابی همچنان پای کار بوده و با تمام امکانات مشغول خدمت رسانی هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تاکید کرد: وظیفه اصلی پاسدار حفظ و حراست از ارزشهای اصیل نظام و انقلاب است؛ نگاه پاسدار به ولایت‌فقیه بوده وتحت تاثیر جریانات سیاسی قرار نمی گیرد.

وی در پایان با اشاره به سخن امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: در هرجایی از عملکردمان که فریاد دشمن بلند شد، باید بدانیم که در آنجا خوب عمل کرده‌ایم؛ و امروز هجمه دشمن علیه سپاه مؤید این سخن گرانمایه امام خمینی(ره) است.

انتهای پیام/