مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص خسارت بارندگی ها و سیلاب های اخیر در خلیل آباد اظهار داشت: بارندگی‌ها و سیلاب اخیر در این شهرستان بیش از 70 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: تأسیسات شهری و روستایی، تأسیسات آب و فاضلاب، محصولات کشاورزی، تاسیسات آبخیزداری ومنابع طبیعی وآثار وابنیه تاریخی ومیراث فرهنگی و منازل مسکونی در سیل اخیر بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده است.

فرماندار خلیل آباد خسارت وارد شده به باغات انار و زعفران در سطح 41 هکتار را بین 33 تا 50 درصد و محصول زراعی گندم در سطح 5 هکتار را بین 25 تا 50 درصد دانست و تصریح کرد: خسارت برآورد شده در بخش کشاورزی بالغ بر 6 میلیارد و 415 میلیون ریال است.

وی اذعان کرد: سیل همچنین به  بندهای ذخیره آب  و 30 هزار هکتار مراتع  و تاغزارهای شهرستان بیش از 13  میلیارد و 50۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

شاکری با تاکید بر اینکه 211 منزل مسکونی در نقاط شهری و روستایی براثر بارندگی و نیز فرسوده بودن بنا دچار خسارت شده اند، عنوان کرد: ۸ واحد از این منازل در سطح شهر خلیل آباد و کندر و 113 واحد در روستاهای بخش مرکزی و ششطراز خسارت دیدند که بیش از 30 میلیارد و950 میلیون  ریال برآورد خسارت شده است.

وی با بیان اینکه خسارت به تاسیسات و30کیلومتر خط انتقال آب شرب روستایی وشهری  بیش از1300 میلیون ریال برآورد شده است، تشریح کرد: خسارت وارده به راه روستایی و تاسیسات ومعابر شهری خلیل آباد وکندر بالغ بر 17میلیارد و740 میلیون ریال و خسارت به آثار و ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی بالغ بر 500 میلیون ریال  برآورد شده است.

انتهای پیام/