به گزارش صبح توس؛ علی شریفان ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اعلام برگزاری طرح سلامت نوروزی در ایام 25 اسفندماه الی17 فروردین‌ماه اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 41 مأموریت اورژانسی در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن انجام که در این مأموریت‌ها به 2 هزار و 381 بیمار و مصدوم خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه شد.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد مأموریت 480 مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده،افزود: بیش از 798 مصدوم سوانح ترافیکی  در این ایام توسط اورژانس115 به مراکز درمانی  تابعه منتقل‌شده‌اند و همچنین در این مدت بالگرد اورژانس هوایی با هشت پرواز منجر به امدادرسانی به 14 مصدوم و بیمار شده است.

 

رئیس اورژانس سبزوار با اشاره به استقرار سه پایگاه سلامت نوروزی در مسیر جاده‌ای سبزوار - شاهرود و نیشابور،اضافه کرد: در طرح سلامت نوروزی سال جاری بیش از 858 نفر از مسافران به پایگاه‌های سلامت نوروزی مراجعه و خدمات درمانی موردنیاز را دریافت نموده‌اند.

 

دکتر شریفان ادامه داد: متأسفانه در این مدت 13 نفر در اثر سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی شهرستان جان خود را ازدست‌داده‌اند که این تعداد مشابه سال گذشته بوده است.

 

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار با اشاره به فعال بودن 24 ساعته مرکز هدایت عملیات بحران و پایش حوادث ویژه در این ایام تصریح کرد: 26 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای با 29 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد طی این مدت به‌صورت 24 ساعته خدمات درمانی پیش بیمارستانی را ارائه دادند.

 

انتهای پیام/