به گزارش صبح توس؛ علی محمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد گردشگر، 39 هزار نفر در مدارس، اقامتگاه‌ها، مهمانسرا و زائرسراها و 62 هزار نفر نیز در کمپ‌های موقت، بقای متبرکه، پارک‌ها، حسینیه‌ها و مساجد اقامت گزیدند.

وی با بیان اینکه این گردشگران از 175 شهر ایران و 9 کشور خارجی وارد تربت‌حیدریه شده بودند، گفت: 21 نفر از این تعداد گردشگر خارجی بودند و در همین ارتباط 60هزار اقلام تبلیغاتی توزیع و هزار و 840 بازدید نظارتی از اماکن اقامتی و پذیرایی در این ایام انجام شد.

محمدی در بخش دیگری از افزایش 5 درصدی میزان اقامت و افزایش 2 درصدی بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و تفریحی خبر داد و در بیان علت آن اظهار داشت: با توجه به اولویت کمیته تبلیغات ستاد خدمات سفر شهرستان بر معرفی اماکن بکر و کمتر شناخته‌شده و به‌ویژه روستاهای گردشگر پذیر،امسال شاهد استقبال بسیار خوبی از اماکن گردشگری روستایی ازجمله روستای ملی ابریشم‌کشی بسک، غارهای نمکی، ‌روستای بکاول و اقامتگاه‌های بومگردی بودیم.

دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان تربت‌حیدریه افزود: همچنین برگزاری جشن‌های نوروزگاه در سطح شهر و روستاها باعث معرفی بیشتر روستاها و به‌ویژه آیین‌های سنتی نوروزی شد که اکثر گردشگران نوروزی نیز از این جشن‌ها بازدید داشتند.

250 اثر تاریخی و گردشگری در منطقه تربت‌حیدریه شناسایی‌شده‌اند. 46 اثر شامل 35 بنا، 11 تپه و 2 اثر معنوی و ناملموس از تربت‌حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند.

10 روستای هدف گردشگری، اقامتگاه بوم گردی در پنج روستا و پنج رستوران بین‌راهی هم‌اینک در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/