به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار با تبریک ایام سال جدید ضمن تقدیر و تشکر از مردم در جهت کمک به سیل زدگان اخیر در شمال کشور، گفت: در سیل اخیر میزان بارندگی یک ساله در طی ۵ روز باریدن باعث ایجاد خسارت در برخی از مناطق کشور شد، که با حضور و کمک های مردمی اقداماتی خوب در جهت کمک به سیل زدگان انجام شد.

 

امام جمعه شهرستان رشتخوار در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این که دشمن همیشه به فکر ضربه زدن به اسلام و ایران اسلامی است افزود: امروز دشمن با حضور در منطقه و هزینه کردن به دنبال تقویت افکار داعشی است، هیچگاه خواب آمریکای جنایتکار در این زمینه تعبیر نخواهد شد.

 

حجت الاسلام جهانشیری همچنین با اشاره به تعیین شعار سال توسط مقام معظم رهبری، در ابتدای هر سال، اظهار داشت: امسال سال فرصت هاست باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم، تعیین شعار سال توسط مقام معظم رهبری  به مردم اعلام می کند که دشمن از راه نظامی نتوانسته کاری کند به همین دلیل به دنبال جنگ اقتصادی است، باید امروز از فرصت ها به نحو احسن استفاده کنیم.

 

وی همچنین افزود: امروز تحریم واقعیتی است که باید بپذیریم که این را خود اروپایی‌ها نیز اعلام می کنند، که تحریم های علیه ایران فلج‌کننده است، اگر مدیریت نباشد اختلاس در کشور باشد، باعث نا امیدی در مردم می شود.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار اظهار داشت: امروز اگر ما در سختی و مشکلات باشیم، سعی میکنیم از همان فرصت هایی که در اختیار داریم استفاده کنیم، جنگ هشت ساله دفاع مقدس باعث شد ما عزت‌مندانه امروز در جهان زندگی کنید، امروز ما و شما افتخار میکنیم ایرانی و مسلمان هستیم و افتخار می‌کنیم که حرف ما در دنیا خریدار دارد که این به برکت سختی هایی است که کشیده ایم.

 

انتهای پیام/