به گزارش صبح توس؛ سعید فکوری ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در حوادث جاده ای محورهای مواصلاتی قوچان طی سال 96 متاسفانه 33 نفر کشته و 473 نفر مصدوم شدند که در سال 97، تعداد کشته شدگان به 16 نفر و تعداد مصدومان به 426 نفر کاهش یافت.

وی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر قوچان در سال 96، 183 مورد و در سال 97 بیش از 197 عملیات امداد و نجات انجام داده اند، ادامه داد: علیرغم تلاش تمام سازمان ها و ارگان ها و حتی خود هموطنان، آمار تصادفات، کشته شدگان و مصدومان طی دهه اخیر کاهش یافته اما متاسفانه سرعت کاهش این آمار در چند سال اخیر قابل قبول نبوده است.

وی با اشاره به آغاز طرح امداد و نجات نوروزی افزود: طبق روال سال های گذشته طرح امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند تا 17 فروردین ماه برگزار می شود و همچنین بطور همزمان طرح ایمنی و سلامت نوروزی از 28 اسفند ماه تا 14 فروردین ماه در حال برگزاری است.

فکوری، آموزش کمک های اولیه برای تمام هموطنان را یک ضرورت انکار ناپذیر دانست و خاطر نشان کرد: قشر کودک و دانشجو، جزو قشرهایی هستند که می بایست آموزش آنها در اولویت قرار بگیرد و به همین دلیل در طی سال اخیر بیش از 300 نفر از دانشجویان و 205 کودک در قالب طرح غنچه های هلال مورد آموزش قرار گرفته اند.

 رئیس جمعیت هلال احمر قوچان با بیان اینکه 13 امدادگر در دو پایگاه امداد جاده ای این شهرستان در حال خدمت به مسافران می باشند، یادآورشد: طبق چارچوب های قانونی  جمعیت هلال احمر صرفا وظیفه امداد و نجات در جاده ها را بر عهده دارد اما انتقال مصدومان و فوت شده ها بر عهده ما نیست و اما بعنوان کد نیاز اورژانس در بسیاری از حوادث اقدام به انتقال مصدومان می کنیم.

انتهای پیام/