به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان  با تاکید براینکه مسئولین ضمن توجه دقیق به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می بایست در جهت تحقق این برنامه ها گام بردارند و آنها را عملی کنند گفت: خیلی ها معتقدند که سال جدید، سال افزایش فشارها، سختی ها و مشکلات است اما این تعبیر درستی نیست بلکه امسال سال عبور از مشکلات و فرصت هاست، زیرا طی ده های اخیر هر گاه دشمن تلاش کرده ما را تحت فشار قرار دهد، توانسته ایم تهدیدات دشمنان را به فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: سال جدید سال گشایش در مشکلات و گره های اقتصادی است، اما رسیدن به این هدف مستلزم حفظ وحدت و افزایش تلاش است، چرا که با تنبلی و کسلی نمی توان هیچ مشکلی را در زندگی حل کرد.

وی با بیان اینکه ما در طول چهل سال اخیر، هرگاه به غرب و به ویژه آمریکا اعتماد کردیم، از پشت به ما خنجر زدند که برجام بارزترین مصداق در این باره است، افزود: مسئولین می بایست بجای توجه به غرب و اروپا به ظرفیت های داخلی به ویژه همراهی مردم با مسئولین برای حل مشکلات توجه کنند.

خطیب نماز جمعه قوچان خاطر نشان کرد: در سال گذشته برخی از مسئولین دیپلماسی معتقد بودند اگر پروتکل های جهانی را نپذیریم، کشور دچار بحران می شود اما باید این را هم بدانند که پذیرفتن این موارد به دشمن اجازه می دهد که تهدیدات و فشارهای خود را قانونی کند و سرعت این فشارها را نیز افزایش دهد.

نباید مسئولین ما با غربی ها فالوده بخورند و قدم بزنند

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با بیان اینکه نباید مسئولین ما با غربی ها فالوده بخورند و قدم بزنند، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی راهبرد دیپلماسی کشور را ترسیم کرده اند و برمبنای این راهبرد مسئولین می بایست با کشورهای مختلف دنیا ارتباط دیپلماسی مبتنی بر بصیرت،آگاهی و حفظ منافع ملی داشته باشند اما نباید به لبخندهای دولتمردان غربی اعتماد کنند.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید، گفت: رونق تولید منجر به ایجاد اشتغال، افزایش ارزش پول ملی و ارتقا سطح بازدارندگی در برابر دشمنان می شود و می بایست با حل این مشکلات، بینی دشمنان را به خاک بمالیم.

وی با بیان اینکه اگر فروش نفت با مشکلاتی روبرو شده، دولت  می بایست به دنبال افزایش فروش و صادرات غیرنفتی باشد، بیان داشت: مسئولین اجرایی کشور می بایست به گونه ای عمل کنند که اگر روزی رسید که فروش نفت به طور کامل منتفی شد، نه تنها مشکلی به وجود نیاید بلکه منجر به رونق تولید و فروش و صادرات بیشتر تولیدات داخلی به سایر کشورها بشود.

خطیب نماز جمعه قوچان در پایان با تاکید بر ظرفیت بی نظیر نیروی انسانی جوانان گفت: شکی نیست که گام دوم انقلاب با تلاش جوانان در بستر اخلاق، معونیت و علم تحقق خواد یافت.

انتهای پیام/