علی رجایی در گفتگو با صبح توس؛ به ارائه گزارشی در خصوص علل مسدودی محور مواصلاتی درگز به قوچان پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که ما در هنگام مواجهه با حوادث و اتفاقات طبیعی نظیر بارش برف و کولاک با آن مواجه هستیم فرهنگ غلط رانندگی برخی از مردم است.

وی افزود: شب گذشته از حدود ساعت 23 بارش برف شدید و کولاک در محور درگز به قوچان آغاز شد و قیچی کردن چند دستگاه تریلی باعث مسدود شدن جاده و قطع ارتباط ما با برخی نقاط محور شد.

رئیس اداره نگهداری راههای اداره کل راهداری خراسان رضوی تصریح کرد: در این میان هجوم و حرکت خلاف جهت برخی از خودروها در طول مسیر، این مشکل را بیش از پیش کرد به نحوی که در برخی قسمت ها خودروهای امدادی قادر به ورود نیستد.

رجایی عنوان کرد: تمام پرسنل اداره راهداری قوچان و درگز و مدیران اداره کل از شب گذشته در محل حاضر هستند و هر اقدامی که منجر به بازگشایی راه می شود را انجام داده اند اما شدت بارش برف و کولاک به قدری زیاد است که دید افقی به کمتر از یک متر کاهش یافته و اطراف خودرها پوشیده از برف شده است.

وی تبیین کرد: گریدرهای اداره راهداری دائم در حال تیغ زدن سطح جاده هستند اما در مدت زمان کمتر از 5 دقیقه، مجدد سطح جاده پوشیده از برف شده و شاهد هستیم ارتفاع برف در برخی نقاط به یک متر رسیده است.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر چند دستگاه بولدوزر در حال عزیمت به محل هستند تا تریلی های قیچی کرده را از وسط جاده کنار زده و عملیات تیغ زنی و شن و نمک پاشی را ادامه دهیم؛ همچنین نیروهای امدادی از شهرستان های نیشابور و مشهد و چناران به محور درگز قوچان اعزام شده اند.

رجایی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که تا قبل از تاریکی هوا جاده را باز کرده و تردد را برقرار کنیم چرا که تاریکی هوا مشکلات دیگری را برای ما رقم خواهد زد.

برای مشاهده کلیپی از تلاش نیروهای اورژانس درگز جهت انتتقال بیمار اورژانسی به بیمارستان مشهد اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/