به گزارش صبح توس؛ غلامرضا کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان، صبح امروز در حاشیه اولین جلسه بنیاد حمایت از دانشجویان مستعد در این واحد دانشگاهی به خبرنگار ما گفت: باتوجه به ظرفیت های کم نظیر آموزش عالی در قوچان که این شهرستان را به قطبی علمی تبدیل کرده و از سویی وجود دانشجویان مستعد، تصمیم گرفتیم تا با همکاری امام جمعه و فرماندار شهرستان، اولین بنیاد حامیان دانشجویان مستعد این واحد دانشگاهی را تاسیس کنیم.

وی ادامه داد: در اولین جلسه این بنیاد که با حضور بیش از 150 نفر از خیرین و مسئولین شهرستان برگزار شد، بیش از سه میلیارد ریال کمک مالی جمع آوری شد.

وی با اشاره به اهداف این بنیاد نیز خاطر نشان کرد: ساخت وتجهیز کلینیک درمانی و پزشکی، ساخت و تجهیز کلینیک روانشناسی و مشاوره، تامین شهریه دانشجویان بی بضاعت و مستعد، کمک به تامین لوازم و تجهیزات آموزشی دانشجویان بی بضاعت، مهمترین اهداف این بنیاد می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد قوچان تصریح کرد: کمک به دانشجویان دارای بیماری های خاص، کمک به طرح های پژوهشی و اشتغال زا دانشجویان، تجاری سازی اختراعات واصل شده به مرکز رشد، ساخت نماز خانه در حاشیه دانشگاه برای مسافران و زائران حرم رضوی، حمایت از پایان نامه های ارشد و دکتری منجر به نوآوری وحمایت از ایده های هسته های نوآور بخش دیگری از اهداف این بنیاد خیریه می باشد.

 کاظمی در پایان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، این بنیاد خیریه برای جمع آوری کمک های مردمی و بررسی وضعیت بصورت ماهانه تشکیل جلسه خوهد داد.

انتهای پیام/