به گزارش صبح توس؛ به این مناسبت بارگاه منور رضوی چراغانی و آذین‌بندی شده و هزاران زائر و مجاور امشب با تشرف به این مکان قدسی، ولادت حضرت جواد الائمه(ع) را به پدر گرامی آن حضرت تبریک و تهنیت گفتند.

حرم مطهر رضوی پیش از نماز مغرب و عشاء شاهد حضور گسترده زائران بود و خادمان بارگاه منوری رضوی در ورودی‌های حرم مطهر با شیرینی از زائران پذیرایی می‌کردند.

خادمان بارگاه منور رضوی بعد از اذان و اقامه نماز مغرب و عشاء در نقاره‌خانه حرم مطهر امام رضا(ع)، رو به سوی گنبد طلایی حرم، با نوای خود فرخنده میلاد ابن الرضا(ع) را بشارت دادند و حال و هوای معنوی و شادیِ غیر قابل توصیفی را در حرم ملائک پاسبان رضوی حاکم کردند.

امشب طبق سنت هرساله صدها نفر از زائران و مجاوران بعد از اذان مغرب و اقامه نماز جماعت، جشن بزرگ میلاد حضرت جواد الائمه(ع) را با گردهمایی در میدان شهدای مشهد و در دست گرفتن شاخه‌های گل آغاز کردند.

در این مراسم زائران و مجاوران در حالی که شاخه‌های گل در دست داشتند، حرکت خود را از میدان شهدا به سوی حرم مطهر رضوی آغاز کرده و گروه‌های سرود و مولودی‌خوانان این گروه را با نواهای نشاط‌آور تا بارگاه منور رضوی همراهی کردند.

زائران و مجاوران پس از ورود به حرم مطهر رضوی مورد استقبال خادمان حرم امام رضا(ع) قرار گرفتند و با تشرف به حرم مطهر آن حضرت و گلباران کردن صحن و سرای حرم، در ویژه برنامه سالروز میلاد حضرت امام جواد (ع) حضور یافتند.

به مناسب شب ولادت امام جواد(ع) از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی مراسم ویژه‌ای تدارک دیده شده که با قرائت زیارت امین الله آغاز شد.

در این مراسم که در رواق امام خمینی(ره) در حال برگزاری است مداحان در وصف امام جواد(ع) به مدیحه سرایی و حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی واعظ موسوی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/