به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: شما را به رعایت تقوای خدایی دعوت می کنم که همه چیز را در اختیار شما قرار داد.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید باستانی نوروز عنوان کرد: نگاه اسلام به اعیاد، چه ملی و چه مذهبی، دستیابی به لذت و شادی حلال است؛ لذا مطابق فرمایش ائمه معصومین (ع) عید واقعی برای انسان مومن روزی است که در آن مرتکب خطا و گناه نشده باشد و هیچ نوروزی نمی آید مگر آنکه که ما در آن توقع ظهور مهدی (عج) را داشته باشیم.

امام جمعه درگز ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام جواد (ع) گفت: جوادالائمه (ع) مولودی است که برای شیعه مبارک تر از او به دنیا نیامده است؛ امام جواد (ع) بهترین الگوی دینی و الهی جوان گرایی است چرا که در سنین نوجوانی به امامت رسید و بهترین شیوه حکومت داری را ارائه کرد.

حجت الاسلام ایروانی سفر رئیس جمهور به عراق را مایه عزت نظام و عصبانیت آمریکا دانست و تبیین کرد: سفر رئیس جمهور به کشور عراق، نشان داد نگاه جمهوری اسلامی نه به آمریکا و اروپا بلکه به کشورهای همسایه است، چرا که ظرفیت های بسیار زیاد اقتصادی و فرهنگی در کشورهای همسایه وجود داشته و موجب خنثی سازی تحریم ها می شود.

وی تاکید کرد: مبارزه جدی با فساد و کوتاه کردن دست دانه درشت ها از بیت المال، از جمله اساسی ترین وظایف قوه قضائیه است که انتظار داریم رئیس جدید این قوه، به خوبی از پس این مسئولیت خطیر برآید.

امام جمعه درگز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان اظهار کرد: احزاب فعال داخل کشور باید در برخورد با حوادث، به جای محکوم کردن یکدیگر، متحد شده و از دوگانگی پرهیز کنند؛ قطعا دشمن اصلی ملت و دولت ما آمریکاست و باید ضمن رعایت مرزبندی با او، تمام فریادهای خود را بر سر استکبار جهانی بکشیم.

حجت الاسلام ایروانی در پایان با تاکید بر بسیج حداکثری ملت در برابر دشمنان خاطر نشان کرد: اگر برنامه ریزی داشته و در راه اهداف خود ثابت قدم باشیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست را به امریکا تحمیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/