احمد دیناری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس با اعلام این خبر افزود: با افزایش پرداخت تسهیلات روستائی و عشایریشهرستان تربت جام از رتبه های آخر به رتبه "یک" دریافت تسهیلات روستایی و عشایری در رسته های گردشگری و صنایع دستی ارتقا یافته است و پس از آن شهرستان‌های مشهد و تایباد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: برخورداری شهرستان تربت جام از چند پروژه کلان در حوزه گردشگری باعث رشد فزاینده این شهرستان در دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری شده است.

دیناری اظهارکرد: تاکنون مبلغ ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای ۳۸۹ طرح که ۷۸۶ شغل ایجاد کرده اند در کل شهرستان های استان خراسان رضوی و در دو حوزه  گردشگری و صنایع دستی پرداخت شده است که به نسبت یکماه گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

وی یادآورشد: این رقم در حدود یک ماه پیش حدود ۱۱ و نیم میلیارد تومان بوده است.

دیناری گفت: این موضوع نشان از جایگاه خطیر و ارزنده حوزه گردشگری و صنایع دستی در ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری در شهرستان‌های استان دارد و بایستی بیش از پیش به آن توجه ویژه شود.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی تصریح کرد: تعداد اشتغال تعهد شده اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی، جهت ثبت در سامانه رصد در سال ۱۳۹۷،  چهار هزار و ۵۰ نفر بوده است که تاکنون ۳۸۰۹ نفر در سامانه رصد ثبت شده و عملا حدود ۹۰ درصد از تعهد اداره کل محقق شده است و امیدواریم تا پایان فروردین ماه سال ۹۸ به تحقق ۱۰۰ درصدی در حوزه ثبت اشتغال در سامانه رصد نیز خواهیم رسید.

وی افزود: در بسیاری از شهرستان های استان خراسان رضوی در بخش گردشگری شاهد ثبت اشتغال بیش از تعهد شهرستان ها می باشیم و در این حوزه نیز شهرستانهای مشهد، تایباد، بینالود، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور و سبزوار در رتبه های بالا قرار دارند.

انتهای پیام/