ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس درباره این تفاهم نامه گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های محوری دولت با توجه به ظرفیت های مشترک این اداره کل و جامعه المصطفی العالمیه این تفاهم نامه امضا شد.

وی درباره اهداف این تفاهم نامه اظهار کرد: بهره برداری از ظرفیت و توانمندی های طرفین در راستای تحقق سیاست های کلان کشور در جذب حداکثری گردشگر خارجی، بهینه سازی و هم افزایی، انجام پروژه های پژوهشی، برنامه ریزی مشترکو تبادل تجربیان و اطلاح فرآیندها است.

مکرمی فر ادامه داد: برپایه این تفاهم نامه دو طرف برای ارتقاء جایگاه گردشگر تبلیغ و اطلاع رسانی ظرفیت های مختلف گردشگری مذهبی ، صنایع دستی و گردشگری از طریق نمایندگان جامعه المطفی العالمیه در خارج کشور تلاش خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت های اداره کل گفت: همکاری در تدوین منابع آموزشی و برگزاری دوره های آموزش راهنمای تورگردشگری ویژه طلاب و فارغ التحصیلان با رعایت ضوابط و مقررات آئین نامه مربوط به راهنمایان گردشگری ، همکاری در برگزاری کلاس های آموزشی، هنرهای سنتی، ملی و صنایع دستی، اعطای مجوز فعالیت های گردشگری با رعایت آئین نامه نظارت بر تاسیسات گردشگری، دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی برابر مقررات ، استفاده از ظرفیت طلاب و فارغ التحصیلان جامعه المصطفی العالمیه در شهرها و روستاها به منظور توسعه پایدار گردشگری ، فرهنگ سازی و حفظ میراث فرهنگی تفاهم شد.

مکرمی فر افزود: هم چنین فارغ التحصیلان و استادان جامع المصطفی العالمیه درکشورهای مختلف در امور پژوهشی، تحقیقاتی و اطلاع رسانی از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ایران به ویژه خراسان رضوی و همکاری در زمینه بازدید گروهی طلاب و دانشجویان از اماکن و مراکز تحت پوشش سازمان در دیگر توافق های این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/