به گزارش صبح توس؛ مهدی فروزان، ظهر امروز در نخستین سمینار تخصصی ستاد خدمات سفر که در شهرستان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: ستاد خدمات سفر نیز محصول دولت تدبیر و امید در راستای راهنمایی، برنامه ریزی وخدمات دهی بهتر به مسافران، گردشگران و زائران است.

وی با بیان اینکه سالانه بالغ بر ۳۱.۵ میلیون زائر به مشهد مقدس سفر می کنند و این یک پتانسیل بسیار بسیار خوب برای مشهد محسوب می شود، خاطرنشان کرد: قسمت اعظم زائران علی بن موسی رضا (ع) که از حوزه جنوب قصد سفر به مشهد مقدس دارند باید از مسیر طبس، انابد، خلیل آباد، کاشمر و... عبور کنند تا به مشهد برسند.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی این مسیر را یک مسیر سبز گردشگری دانست و تصریح کرد: اینکه چقدر به این مسیر بها داده ایم باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه زمانی که بنده در شهرستان خلیل آباد به عنوان معاون فرماندار وقت مشغول خدمت بودم به خود و خانواده ام اعلام کردم که غیر از شهرستان حرام است، اذعان کرد: اگر میخواهیم میزان ماندگاری مسافر و درآمدزایی را در خلیل اباد افزایش دهیم باید فرهنگ خرید از شهر خودمان یعنی خلیل آباد را افزایش دهیم.

فروزان با بیان اینکه برندسازی لازم محصولات تولیدی شهرستان برای ماندگاری بیشتر مسافر در خلیل آباد صورت گیرد، عنوان کرد: همت و تلاش بیشتر مسئولان و مردم در برندسازی محصولات تولیدی شهرستان خلیل آباد بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در نوروز سال گذشته بیش از 8 میلیون زائر وارد مشهد مقدس و 14 میلیون نفر وارد استان خراسان رضوی شدند تشریح کرد: پیش بینی می کنیم با توجه به فرهم سازی تمهیدات لازم برای نوروز سال 98 جمعیت مسافرین و زائرین به استان خراسان رضوی بیش از 8 درصد رشد داشته باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بر اساس تکلیف سند چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی باید برنامه ریزی داشته باشیم که در 1404 به چهل میلیون زائر در مشهد الرضا برسیم و زیرساخت های لازم باید فراهم شود، ابراز کرد: سالیانه بیش از 3 میلیون زائر وارد کاشمر می شوند و قطعاً قسمت اعظمی از این تعداد زائر از مسیر خلیل آباد عبور می کنند، باید بررسی شود که چه زیر ساخت هایی برای ماندگاری مسافران فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه آبگرم خلیل آباد مانندی در استان ندارد و این یک جاذبه تفریحی، گردشگری و ورزشی است، اظهار کرد: 5 نوع جاذبه گردشگری در سطح جهان وجود دارد و با وجود تاکستان های سرسبز، اجرای مسابقات ورزشی استانی، بقاع متبرکه، بیمارستان خاتم الانبیاء و... می توان  هر 5 نوع جاذبه را در شهرستان خلیل آباد عملیاتی و اجرایی کنیم.

فروزان همچنین ادامه داد: این موارد اوج جاذبه ها و قطب های گردشگری است که می تواند شهرستان خلیل آباد را زبان زد خاص و عام کند و تورهای گردشگری باید در این زمینه با جدیت بیشتری ورود داشته باشند.

وی در پایان از تمام اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان خلیل آباد خواست با ایجاد تمهیدات لازم مسیری امن برای مسافرین و زائرین آقا علی ابن موسی الرضا(ع) در ایام نوروز ایجاد کنند.

انتهای پیام/