به گزارش صبح توس؛ علی محمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان تربت حیدریه دارای 320 جاذبه تاریخی و گردشگری است که از این تعداد 40 جاذبه قابلیت جذب گردشگر را نیز داراست.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد 10 جاذبه مربوط به جاذبه های گردشگری و تاریخی روستاهای تربت حیدریه است که با توجه به تغییر ذائقه مسافران و گردشگران امسال اولویت ستاد خدمات سفر بر معرفی قابلیت های گردشگری روستایی نیز بنا نهاده شده است.

 

محمدی خاطر نشان کرد: بر همین اساس 5 اقامتگاه بومگردی شهرستان تربت حیدریه از دوم تا 15 فرودین 98 در حال حاضر رزو شده است.

 

رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: با اخذ مجوز از اداره کل میراث استان جشن نوروزگاه در هفتم فروردین 98 با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه برگزاری موفق این جشن باعث ثبت آن در تقویم گردشگری استان می شود، افزود: در ادامه جشن نوروزگاه جشن هایی در روزهای چهارم و پنجم فروردین در روستاهای بسک و رودمعجن بخش بایگ نیز برپا خواهد شد.

 

محمدی بیان کرد: در شش ماهه دوم امسال 46 تور گردشگری به شهرستان تربت حیدریه سفر کرده اند که از این تعداد 13 تور  نیز  گردشگران خارجی بوده اند.

 

تاکنون از مجموع 200 اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد 47 بنا و محوطه تاریخی و 2 اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/