به گزارش صبح توس؛ احسان کریمی صبح امروز در جلسه ستاد خدمات سفر تربت‌حیدریه اظهار کرد: از آنجائی که پایگاه امداد هوایی به‌عنوان یک نیاز ضروری برای این شهرستان محسوب می‌شد، با رایزنی‌ها مسئولان هلال‌احمر، دانشگاه علوم پزشکی و سایرین این مجوز برای تربت‌حیدریه اخذ شد.

 

وی تصریح کرد: در بازدید انجام‌شده رئیس اورژانس کشور در دهه فجر امسال از محل استقرار پایگاه امداد هوایی، زمینی در تیپ 177 متحرک هجومی شهید محمدجعفر نصر اصفهانی ارتش مورد تائید قرارگرفته و بعد از سیر مراحل قانونی و تائیدیه هوانیروز،  به‌زودی این پایگاه در تربت‌حیدریه مستقر خواهد شد.

 

کریمی در ادامه به برنامه‌های ستاد خدمات سفر اشاره داشت و افزود: ستاد خدمات سفر تربت‌حیدریه متشکل از 10 کمیته و با مشارکت 46 دستگاه اجرایی آماده استقبال از مسافران و زائران نورزی است.

 

وی از کمیته خدمات امنیتی و انتظامی با محوریت نیروی انتظامی، امور شهرداری و دهیاری‌ها با محوریت شهرداری، حمل‌ونقل با محوریت اداره حمل‌ونقل جاده‌ای، فرهنگی و اجتماعی و تبلیغات و اطلاع‌رسانی با محوریت میراث فرهنگی و همچنین امداد و نجات با محوریت هلال‌احمر و کمیته اسکان با محوریت آموزش‌وپرورش به‌عنوان کمیته‌های شاخص ستاد خدمات سفر یادکرد و گفت: با توجه به اینکه تربت‌حیدریه در کریدور اصلی جنوب به شمال کشور قرارگرفته و در ایام نوروز بالغ‌بر 8 میلیون زائر از این شهرستان عبور می‌کنند تمام دستگاه‌های اجرایی و کمیته‌ها با آمادگی به استقبال زائران و مسافران نورزی می‌روند.

 

معاون عمرانی فرماندار تربت‌حیدریه ادامه داد: امسال آموزش‌وپرورش به‌عنوان متولی کمیته اسکان با 19 مدرسه و 145 کلاس درس به زائران و مسافران نورزی خدمات اسکان ارائه می‌کنند، ضمن آنکه دو مهمانسرا و چهار بقعه زیارتی احمدالرضا(ع)، بی‌بی حسنیه، مزار غنچی رباط سنگ و همچنین کدکن آماده پذیرائی و اسکان از مسافران در ایام نورز هستند.

 

کریمی همچنین از کاهش تلفات شهری و بین شهری تربت‌حیدریه خبر داد و بیان داشت: در سال 97 نسبت به مدت مشابه پارسال محورهای مواصلاتی تربت‌حیدریه با 24 درصد کاهش تلفات جاده‌ای روبرو بوده است.

 

خدادوست نماینده مرکز فوریت‌های پزشکی تربت‌حیدریه نیز از آمادگی 15 پایگاه شهری و جاده‌ای اورژانس 115 خبر داد و افزود: 30 دستگاه آمبولانس مستقر در این مراکز و همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مستقر در شهرک ولی‌عصر(عج) آماده امدادرسانی به هرگونه حوادث احتمالی می‌باشند.

 

وی بیان داشت: امسال با اضافه شدن 3 پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای با پشتیبانی بهتر و بیشتر در خدمات شهروندان و همچنین مسافران و زائران نوروزی هستیم.

 

انتهای پیام/