به گزارش صبح توس؛ معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش «رد پای آب» که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد:  بیشتر از حد توان آب شیرین، این نوع از آب  را مصرف می‌کنیم و متاسفانه آب‌ها را آلوده کرده، رودخانه‌ها را نیز دچار مشکل کرده‌ایم، همچنین، برداشت نامناسب از آب‌ها و هدر دادن بی‌رویه در آب را هم انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف  کشور در تمام زمینه‌ها و از جمله آب باید مورد بازنگری قرار گیرد، افزود: میزان بارندگی در سال جاری خوب بوده، اما نمی‌تواند مصرف 30 ساله آب را جبران کند.

ابتکار ضمن بیان این موضوع که دولت برای برقراری ثبات در بازار کشور تلاش می‌کند، تایید کرد: امروز با وجود جنگ اقتصادی‌ای که دشمن علیه ما به راه انداخته و نیز با وجود اخلالگران داخلی دولت توانسته است، ثبات را به بازار بازگرداند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده یادآور شد: خراسان رضوی و مشهد در تنش آبی نگران‌کننده‌ای قرار دارد، بنابراین، مسئله صرف دولت و حاکمیت نیست و نگاه توسعه به بخش آب باید پایدار باشد.

وی با بیان اینکه مشارکت و اهتمام همه گروه‌های مردمی و تشکل‌های مردم نهاد در زمینه آب نیاز است، خاطرنشان کرد: آب معضلی جهانی شده و کشور ما نیز با آن رو به‌رو است، همچنین در بخش کشاورزی نیز الگوهای مصرف ما نادرست بوده و باید برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی تلاش خود را بیشتر کنیم.

انتهای پیام/