بسرهنگ علی نیک یاد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: ثبت‌نام از زائران علاقه‌مند به راهیان نور از روز اول اسفند در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج مساجد آغازشده و امسال با توجه به استقبال چشم‌گیر مردم از سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس، اعزام کاروان‌ها در چهار مرحله و در تاریخ‌های 24 و 27 اسفند و همچنین 2 و 7 فروردین 98 انجام می‌شود.

 

وی تصریح کرد: اردوی زیارتی زائران شهدا به مناطق عملیاتی دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای فرهنگ‌سازی دستاوردها و ارزش‌های دفاع مقدس است و باید این فرهنگ نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.

 

فرمانده سپاه ناحیه تربت‌حیدریه امنیت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را مرهون رشادت‌ها و دلاوری‌های همین شهدا عنوان کرد و افزود: شهدای نظام اسلامی با تبعیت از ولی‌فقیه زمان و باروحیه جهادی و اخلاص و معنویت توانستند در برابر دشمن تا بن دندان مسلح مقاومت کنند و دشمن بعثی را از کشور بیرون برانند.

 

وی در ادامه از اعزام بیش از ۷۰۰ نفر در قالب ۱۵ دستگاه اتوبوس از این شهرستان خبر داد و گفت: نخستین کاروان راهیان نور به تعداد 110 نفر متشکل از دانشجویان پسر و دختر مراکز آموزش عالی در روز 17 اسفند از طریق ناوگان ریلی کشور به استان خوزستان اعزام شدند و تا فردا بر خواهند گشت.

 

نیک یاد بیان داشت: همچنین 140 دانش‌آموز دختر و پسر با ناوگان ریلی نیمه اول اسفند به مناطق عملیاتی دفاع مقدس نیز اعزام شدند.

 

وی بیان داشت: استقبال از کاروان‌های راهیان نور در تاریخ‌های ۲۴ اسفند و بخصوص ۲۷ اسفند امسال بیش از گذشته بود و قرار است که 8 دستگاه اتوبوس در تاریخ‌های فوق به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شوند، ضمن آنکه دوم و هفتم فروردین سال آینده نیز بخشی دیگر از کاروان‌ها اعزام خواهند شد.

 

نیک یاد اظهار داشت: در این اردوی یک‌هفته‌ای زائران سرزمین نور از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در استان خوزستان شامل؛ طلائیه، هویزه، هور العظیم، نهر خین(منطقه عملیاتی کربلای 4)، شلمچه، اروند(منطقه عملیاتی والفجر۸)، خرمشهر و آبادان، معراج الشهدای اهواز، دهلاویه، سوسنگرد، بستان، تنگه چذابه، فکه، منطقه عملیاتی فتح المبین، پادگان دوکوهه اندیمشک نیز بازدید خواهند کرد.

 

فرمانده سپاه تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: در این اردوی یک‌هفته‌ای زائران سرزمین نور در مسیر برگشت از زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و مسجد مقدس جمکران در قم و مرقد مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت‌زهرا(س) در تهران و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری نیز بهره‌مند خواهند شد.

 

انتهای پیام/