به گزارش صبح توس؛ علی شریفان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان اینکه پایگاه‌های جاده‌ای و شهری مساحت بسیاری را تحت پوشش قرار می‌دهد تأکید کرد: اورژانس غرب خراسان رضوی با داشتن ۲۶ پایگاه اورژانس درون و برون‌شهری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، در نوروز ۹۸ آماده خدمات‌رسانی به مسافران و زائران بارگاه رضوی است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار با بیان اینکه محور تهران - مشهد در حوزه سبزوار یکی از پرحادثه‌ترین محورهای کشور محسوب می‌شود، افزود: در سال ۹۷ تا پایان بهمن، اورژانس سبزوار حدود ۳۰ هزار مأموریت انجام داد که در این عملیات، ۳۳ هزار و ۱۰۰ بیمار و مصدوم به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

وی ادامه داد: در این مدت، ۲۱ درصد از حجم مأموریت‌ها مربوط به تصادفات بود؛ به‌طوری‌که در هرروز، ۱۹ مأموریت فقط اختصاص به تصادفات درون و برون‌شهری داشت که این میزان در نوروز سال ۹۷ افزایش‌یافته و به ۲۶ مورد مأموریت تصادف رسیده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار با بیان اینکه اورژانس هوایی سبزوار به‌عنوان نوزدهمین پایگاه هوایی اورژانس کشور از سال ۹۴ شروع بکار کرده است، اظهار داشت: این مرکز نیز در ایام نوروز آماده خدمات‌رسانی به مسافران و شهروندان تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری سبزوار است.

انتهای پیام/