به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری پیش از ظهر امروز در گردهمایی کانون های مساجد شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: کانون های مساجد به عنوان سنگر و دژ محکمی هستند که در مساجد فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه این بسیاری از فعالیت های فرهنگی در سطح شهرستان بر عهده این کانون ها  است و در طول سال فعالیت های چشمگیری را از آنها شاهد و ناظر هستیم، خاطرنشان کرد: حضور بیش از 200 نفر از اعضای این کانون ها در دهه فجر و مراسم نمادین ورود حضرت امام (ره) یکی از فعالیت های برجسته کانون های مساجد شهرستان بود.

فرماندار خلیل آباد کاهش آسیب های اجتماعی را یکی از دغدغه های مسئولان در کنار فعالیت های اقتصادی دانست و تصریح کرد: نقش کانون های مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی، یک نقش محوری است.

وی با تاکید بر اینکه هرچه جوانان ارتباط بیشتری با مساجد داشته باشند قطعاً شاهد کاهش اسیب های اجتماعی در سطح جامعه و شهرستان خواهیم بود، اذعان کرد: کانون های مساجد به عنوان یک دژ مستحکم در برابر هجمه دشمنان قرار گیرند و باید با تنوع برنامه ها و خرد جمعی، مساجد را به عنوان اتاق فکر برنامه ریزی فرهنگی در سطح شهر و روستا مطرح کنند و جوانان را برای برنامه ریزی فعالیت های خود به کارگیری کنند.

شاکری با بیان اینکه روحانیون در کنار مدیران کانون های مساجد نیز نقش مهمی را بر عهده دارند و همه باید با وحدت و همدلی به تناسب شهر و روستا برای فعالیت های فرهنگی تلاش کنیم، عنوان کرد: اگر در روستایی سرقت، طلاق یا بزه کاری های اجتماعی دیگری دارد باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت کانون های مساجد در جهت کاهش آنها گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه باید به سمت محکم تر کردن پایه های اعتقادی و فرهنگی جوانان حرکت کنیم، تشریح کرد: فضای مجازی نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که اگر از آن درست استفاده نشود می تواند بسیار خطرناک باشد.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه دشمن برای فاصله انداختن بین جوانان و مساجد برنامه دارد، ابراز کرد: حضور جوانان در مساجد باید پر رنگ باشد و در این زمینه از ظرفیت بسیج، سپاه و روحانیون و ... استفاده شود و در سطح مساجد فعالیت های فرهنگی بیشتری انجام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح شهرستان نیز بار فرهنگی و معنوی بسیاری از دستگاه های فرهنگی را به دوش می کشند.

انتهای پیام/