سعید شفیعیان در گفت و گوی با خبرنگار صبح توس؛ با اعلام این خبر اظهار داشت: از ابتدای تاسیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد تا کنون امکان پاسخگویی استعلامات محیط زیست تا رده 3 در شهرستان امکان پذیر بوده و برای پاسخ رده های بالاتر پرونده به مرکز استان ارجاع می شده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون با ارتقاء رتبه کارشناسی این اداره، متقاضیان پاسخ به استعلامات احداث یا بهره برداری واحدهای صنعتی، معدنی، خدماتی، کشاورزی و ... خود را تا رده 4 را در خلیل آباد دریافت می کنند و نیازی به بررسی تقاضا به مرکز استان نیست.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل آباد
در پاسخ به این سوال که این ارتقاء رده در تمام شهرهای استان انجام گرفته است؟ تصریح کرد: هر شهرستان با توجه به ظرفیت های کارشناسی و مسائل فنی که در کارگروه توسعه مدیریت استان بحث و بررسی می شود تا رده خاصی امکان پاسخگویی را پیدا می کند و ممکن است در بررسی های کارگروه مذکور این رده پاسخگویی کاهش یا افزایش یابد و یا تغییری نکند.

وی در خصوص نتایج و آثار این ارتقاء برای متقاضیان اذعان کرد: از ابتدای اسفند ماه محیط زیست خلیل آباد، همانند شهرستان هایی نظیر درگز، تربت جام، طرقبه و شاندیز، تایباد، سرخس و بردسکن تا رده 4 را کارشناسی خواهد کرد، لذا نیاز طرح درخواست در استان و تشکیل کمیسیون ها که عموما زمان زیادی از متقاضی می گرفت را نخواهد داشت لذا این امر به سرعت پاسخگویی به استعلامات و رضایتمندی بیشتر و تکریم ارباب رجوع موثر خواهد بود.

انتهای پیام/