به گزارش صبح توس؛ انتصاب بخشدار مرکزی خلیل آباد به عنوان نخستین بخشدار مرکزی خلیل آباد حاشیه هایی را با خود به دنبال داشت که در گفت وگو با رئیس شورای شهر، امام جمعه و بخشدار مرکزی خلیل آباد به آن پرداخته شده است.


شورای شهر خلیل آباد بر استفاده از ظرفیت نیروی بومی تاکید دارد
غلامرضا توکلی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، واکنش های اخیر در انتصاب بخشدار را هماهنگی در انتخاب، عنوان کرد و اظهار داشت: در قانون ماده ای با عنوان اینکه اگر بخشدار یا مسئول اداری بخواهد منصوب شود باید با شورا شهر هماهنگ شود نداریم و ما به قانون اشراف کامل داریم.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: در محیط های کوچک مثل خلیل آباد تعاملات شورا با ادارات خیلی مسئله مهمی است و بخشی از وزنه و مشکلات ادارات نظیر زمین ساختمان اداری، اعتبارات و... از طریق شورا حل و فصل می شود و حتی اداراتی در خلیل آباد وجود دارد که قبض آب و برق خود به شورا برای پرداخت می آورند.

رئیس شورای شهر خلیل آباد ادامه داد: وقتی اینطور تعاملاتی وجود دارد توقع بر این است که اگر بنا به انتخاب بخشدار برای شهر است یک هماهنگی و همفکری با شورا انجام شود تا بتوانیم یک گزینه تاثیرگذاری انتخاب شود تا مورد مقبولیت مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شورای شهر هیچ مخالفتی بر عدالت جنسیتی در مدیریت ها ندارد، تصریح کرد: مطمئناً در شهر های کوچک نیز گزینه خانم یکسری محدودیت هایی به لحاظ مسائل ده گردشی، بازدید و... دارد و اعتقاد داریم گزینه خانم در شهرهای بزرگی نظیر نیشابور، مشهد و... به دلیل انضباط در سیستم اداری بهتر جواب می دهد و اگر بنا به استفاده از نیروی خانم در این مجموعه باشد، بنده فکر نمی کنم که بانوانی با توانمندی بیشتر در مجموعه شهرستان وجود نداشته باشد.

توکلی با تاکید بر اینکه تاکید شورای بر استفاده از نیروهای بومی است ، تشریح کرد: آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها نیز از نیروهای توانمند بومی پر است و میتوانستند با ماموریت به وزارت کشور منتقل شوند ولی متاسفانه فرماندار اعتقادی به استفاده از نیروهای بومی شهر ندارند و خلیل آباد جولانگاهی برای مانور نیروهای شهرستان همجوار شده و این بسیار بد است.

وی با بیان اینکه اعلام کردیم که همکاری ما با وزارت کشور به مانند گذشته نخواهد بود و قرار است نشستی با فرماندار در این زمینه انجام شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوبی برسیم، عنوان کرد: اگر از شورای به عنوان وزنه ای در شهر برای تسریع در امورات استفاده می کنند در اینجا هم توقع بر این است که اگر قرار به رخ دادن اتفاقی در شهر است هماهنگی با شورا صورت گیرد.

رئیس شورای شهر خلیل آباد صحبت های خود را با ابیاتی از بابا طاهر به پایان برد: چه خوش بی مهربانی هر دو سر بی که یکسر مهربانی دردسر بی اگر مجنون دل شوریده ای داشت دل لیلی از آن شوریده تر بی

جنسیت در عملکرد و شایستگی و صلاحیت فرد نقشی ندارد / همه موظف به همراهی با بخشدار جدید مرکزی خلیل آباد هستیم
حجت الاسلام علی ناهیدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس در واکنش به مسائل پیش آمده در خصوص انتصاب بخشدار جدید خلیل آباد اظهار داشت: بر اساس آیات کلام الله مجید و احادیث معصومین (ع) از دیگاه اسلام جنسیت ملاک نیست چرا که در قرآن مجید ده ویژگی را برای مرد و زن پشت سر هم بیان کرده است.

وی با بیان اینکه زن و مرد در کنار یکدیگر و در ردیف یکدیگر قرار داده است و از لحاظ مسائل دینی و ارزشی زن و مرد با یکدیگر برابر هستند، خاطرنشان کرد: مواردی در قرآن مجید وجود دارد که در برخی آیات مرد را به عنوان الگو مطرح می کند و در برخی جاها زن را به عنوان الگوی خوب مطرح می کند.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به فرمایشات بنیان گذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری در خصوص ارتقاء جایگاه زن ها به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: حضرت امام بر مبنای ارزش های اسلامی بر نقش زنان تاکید کردند و به مقام زنان احترام گذاشته اند.

وی همچنین نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: حدود 8 هزار خانم شهیده را در انقلاب شکوهمند اسلامی داریم و این نشان از اهمیت نقش و جایگاه زنان در انقلاب و دفاع مقدس است.

ناهیدی با تاکید بر اینکه در برخی مواقع زنان پیشگام تر از مردان بوده اند، عنوان کرد: از نظر اجرایی نیز زنان در راهپیمایی ها، انتخابات، جلسات، مسئولیت های مختلف نظیر مجلس شورای اسلامی، وزارت خانه، آموزش و پرورش و... دوشادوش مردان حضور داشتند و شایستگی خود را به اثبات رسانده اند.

وی همچنین تشریح کرد: امروز بخشدار مرکزی خلیل آّباد بانویی است که به ارزش های اسلامی و دینی، حجاب و عفاف احترام می گذارد و شایستگی لازم در مسئولیت های قبلی خود را داشته و از طریق استانداری خراسان رضوی به عنوان بخشدار انتخاب شده است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه عملکرد و شایستگی و صلاحیت فرد نیز حائز اهمیت است و جنسیت در هیچ یک از این موارد نقشی ندارد، ابراز کرد: تعصبی که برخی در این موضوعات دارند تعصبی نیست که همراه با استدال و برهان باشد
وی همچنین اظهار کرد: برای اولین بار یک خانم به عنوان بخشدار مرکزی خلیل آباد با اعتقاد به خدمت به مردم شهرستان انتخاب شده است و مسئولان تشخیص به صلاحیت این فرد داده اند و اینجا مسائل شخصی مطرح نیست و باید مصلحت عامه مردم منطقه مطرح باشد و این خانم باید تلاش خود در راستای خدمت به توسعه منطقه انجام دهد و ما موظف به همراهی هستیم.

برنامه کاری بخشدار مرکزی خلیل آباد
ریحانه شریعتی همچنین در گفت و گو با خبرنگارصبح توس، در خصوص برنامه های خود در شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: برنامه های کاری ام را در راستای سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری که سال را هم سال حمایت از کالای ایرانی نام نهاده اند و تحقق سیاست های دولت تدبیر وامید با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و مهاجرت معکوس در روستاها برنامه ریزی کرده ام.

وی با بیان اینکه ضمن اینکه پایبند به اجرای سیاست های ابلاغی دولت و وظایف بخشدار هستم ولی با توجه به شناختی که از نیازهای منطقه دارم در چند محور اساسی به آنها اولویت داده ام، خاطرنشان کرد: در بخش مرکزی برای رفع مشکلات موجود در بخش و ارتقاء سطح کیفیت زندگی در روستاها و بردن امکانات به روستاها جهت جلوگیری از مهاجرت و تلاش برای مهاجرت معکوس تلاش خواهم کرد.

بخشدار مرکزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه در بخش کشاورزی و دامداری، منطقه ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی قطب کشاورزی استان محسوب می شود، تصریح کرد: به دلیل کاهش نزولات آسمانی و فروکش کردن آبهای زیر زمینی منطقه ما با مشکلات جدی در این حوزه روبه رواست.

وی مدیریت در جهت استفاده بهینه مصرف آب و سوق دادن کشاورزی به سمت مکانیزه نمودن از مهمترین اولویت کاری خود دانست و اذعان کرد: همچنین تلاش خواهیم کرد که در بخش کشاورزی ایجاد امنیت کنیم با توجه به اینکه کشاورزی ودامداری از پر مخاطره ترین مشاغل هستند و هر ان ممکن است بلایای طبیعی، آفات، انواع بیماریهای گیاهی ودامی، تغییرات ناگهانی دما و یا بارش باران های بی موقع خسارت زیادی به کشاورزان و فعالان این بخش فراهم آورد تلاش خواهیم کرد در جهت ایجاد امنیت در بخش کشاورزی حرکت کنیم.

شریعتی با اشاره به ظرفیت های بالفعل و بالقوه منطقه، عنوان کرد: ایجاد بسترهای مناسب گردشگری و توریستی، ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی و آثار هنری روستاها در راستای کار آفرینی و اشتغال پایدار در حوزه بخش مرکزی با توجه به واقع شدن شهرستان در محور اصلی مواصلاتی و تردد زائرین مشهد الرضا از استان های خراسان جنوبی یزد و اصفهان از اولویت های کاری خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی مسائل فرهنگی واجتماعی و تلاش در جهت آگاهی و توانمندسازی جوانان و بانوان علی الخصوص ارتقاء آگاهی برای ایجاد اشتغال، تشریح کرد: تشکیل اتاق فکر متشکل از نخبگان و فرهیختگان در زمینه های کشاورزی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از برنامه های راهبردی بخشداری مرکزی خلیل آباد خواهد بود.

بخشدار مرکزی خلیل آباد همچنین بر تلاش برای جذب سرمایه گزار با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالقوه و بالفعل در حوزه معادن و صنعت بویژه فرآوری محصولات کشاورزی و بسته بندی در راستای صادرات تاکید کرد و گفت: با توجه به واقع شدن منطقه ترشیز بزرگ روی گسل درونه ، یکی از بزرگترین گسل های منطقه، مقاوم سازی مسکن روستایی و جذب تسهیلات مقام سازی از دیگر اولویت های بخشداری است.

وی همچنین در پایان بر استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی و خیرین در حوزه های سلامت ، کتابخوانی و مهارت آموزی اشتغال زایی در منطقه تاکید کرد.

گفتنی است؛ عضویت دو دوره شورای شهر بردسکن، کارمند بخشداری بردسکن، مشاور فرماندار بردسکن در امور بانوان، کارشناسی بخشداری بردسکن و نیروی حراست فرمانداری کاشمر ازجمله سوابق ریحانه شریعتی بخشدار مرکزی جدید خلیل‌آباد است.
انتهای پیام/