علی باخرد در گفت و گو با خبرنگار  صبح توس اظهار داشت: در آستانه نوروز و به منظور کنترل قیمت کالای اساسی  و در راستای اجرای مصوبات جلسه شب گذشته کمیسیون تنظیم بازار خراسان رضوی ، خروج شکر، برنج، گوشت قرمز و مرغ ودام و طیور زنده از استان ممنوع است.

وی افزود:  همچنین مقرر شد برای کنترل قیمت شکر، توزیع شکر طرح تنظیم بازار با قیمت مصوب از طریق شبکه های توزیعی شامل شرکتهای تعاونی، بازارهای شهرداری و فروشگاههای زنجیره ای انجام شود.

وی گفت : شرکتهای تعاونی اسکاد، امکان، مصرف فرهنگیان و بازارهای شهرداری و فروشگاههای زنجیره ای می توانند با مراجعه به حوزه بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت، حواله تحویل شکر را دریافت کنند و هر میزان شکر مصرفی خانوار که امکان توزیع آن را داشته باشند را با قیمت مصوب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: قیمت مصوب هر کیلو شکر طرح تنظیم بازار 34 هزار ریال است و با فروش آن بالاتر از این قیمت مصوب به صورت قانونی برخورد می شود و بازرسان نظارتی سازمان به شدت بر این امر نظارت می کنند.

با خرد با بیان اینکه هم اکنون چندین برابر این میزان در انبارهای استان شکر وجود دارد و هیچ کمبودی از لحاظ تامین شکر در استان وجود ندارد ادامه داد: طی دو هفته اخیر و با اتمام فصل تولید شکر توسط کارخانه ها و قرار گرفتن شکر در دست دلالان و توزیع ناقص شکر توسط زنجیره های توزیع، قیمت شکر در بازار خراسان رضوی افزایش یافت.

هشت واحد تولیدی در خراسان رضوی شکر تولید می کنند و این استان بیشترین میزان شکر کشور را تولید می کند.

وی تاکید کرد: هرگونه افزایش غیر منطقی قیمت در حوزه کالا و خدمات در ایام پایانی سال و نوروز 98 ممنوع و غیر قانونی می باشد.

وی با اشاره به اینکه هم استانیهای عزیز به عنوان مصرف کننده ، بازوان تاثیر گذار اجتماعی در حوزه نظارت بر بازار می باشند تصریح کرد: کلیه خریدها و خدمات باید از واحدهای قانون مدار ومشتری محور که در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان از قانون ومقررات تمکین نموده اند صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم عزیز شماره تلفن 124، و یا شماره سامانه پیامکی 30008124  ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان را به خاطر بسپارند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی نظیر اعم از گرانفروشی ، کم فروشی ، تقلب ،و... را به این سامانه ارتباطی اطلاع دهند.

انتهای پیام/