به گزارش صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی اظهار داشت: هرکسی جنسی را انبار و از دسترس مردم خارج کند تا گران شود بعد بفروشد، این مصداق احتکار شرعی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: مردم در این ایام آخر سال درگیر مسائل معیشتی هستند و نگرانی ما از این مشکل در ایام نوروز و حضور زائران سال نو و ماه رجب است و اگر مسئله تهیه ارزاق مردم پیگیری نشود دچار مشکل می‌شویم.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: نظارت بر معیشت مردم، نظارت بر بزرگترین جنایتکاری‌هایی است که انجام می‌شود؛ زیرا یک فرد بی‌رحمی آمده و با رزق و معیشت مردم می‌خواهد به سرمایه و پول برسد پس برخورد قاطعانه را می‌طلبد.

وی گفت: آن کس که با معیشت مردم قصد پولدار شدن دارد جنایتکار به تمام معنا‌ست، زیرا با سنگ‌دلی از رزق مردم و زن و کودک می‌زند تا به مال برسد. کسی که با گرسنگی یک طفل می‌خواهد پولدار شود از قاتل یک کودک‌ بی‌رحم‌تر است و باید برخورد قاطع با وی صورت بگیرد.

آیت الله علم الهدی افزود: مشکل گوشت به‌خاطر تحریم نیست بلکه به‌خاطر فساد برخی مسئولان و دست‌اندرکاران این موضوع است وگرنه این مشکل قابل حل است، مشکل افرادی هستند که با گرسنگی مردم می‌خواهند پولدار شوند.

انتهای پیام/