به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه دیدار بشار اسد با مقام معظم رهبری پیام های فراوانی داشت، اظهار کرد: این دیدار در آستانه هشتمین سال شروع جنگ داخلی سوریه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه جنگی که با فتنه اردنی ها شروع شد و تکفیری ها و دانشی ها و حمایت دیگر کشورها ادامه پیدا کرد و باعث اشغال دوسوم سوریه شده بود، خاطرنشان کرد: داعش جنایت های فراوانی در سوریه انجام داد ولی امروز در شرایطی قرار گرفته که دیگر جایگاهی برای داعش در سوریه باقی نمانده است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال این است که کشوری را در منطقه ای در غرب سوریه برای کردها تشکیل دهند که مانع از حضوری ایران و سوریه در آن منطقه شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که آمریکا باید بساط خود را از سوریه جمع کند و برود و حاکمیت آن مناطق را به سوریه واگذار کند.

 

آیت الله مومن معتقد بود که مقام معظم رهبری اعتقاد و اعتماد واقعی به قدرت مردم دارد

وی با اشاره به درگذشت آیت الله مومن، اذعان کرد: مرحوم آیت الله مومن از ارکان مهم شورای نگهبان، خبرگان رهبری و حوزه علمیه و مدافع همیشگی ولایت فقیه، مخصوصاً مقام معظم رهبری بود.

ناهیدی همچنین ادامه داد: این عالم راحل در سخنان خود به صداقت مقام معظم رهبری اشاره می کند و گوید که حضرت آیت الله خامنه ای اعتقاد و اعتماد واقعی به قدرت مردم دارد و بنده از آغاز با آقا رفیق بودم؛ ایشان یک مسلمان واقعی است و به هیچ‌کس هم باج نمی دهد.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر زندگی رهبری به خصوص جنبه سیاسی آن بررسی شود متوجه می شویم که هیچگاه تسلیم ساواک، صدام، منافق و... نشدند و خط امام برای رهبری بسیار مهم بود و در برخورد با ظالمان و مستکبران قاطع عمل کردند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین تشریح کرد: بیست جنگ بعد از انقلاب با آمریکا داشته ایم و ایران با حمایت و ایستادگی مردم و رهبری همیشه پیروز بوده و آمریکا در تمام این جنگ ها شکست خورده است.

 

کمیته امداد همواره گام های موثری در تحقق عدالت اجتماعی برداشته است

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن 14 اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد به دستور امام خمینی و روز احسان و نیکوکاری، ابراز کرد: احسان و نیکوکاری و کمک به هم نوعان از مهمترین آموزه های اسلامی است.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه آیات فراوانی در قرآن کریم به احسان و نیکوکاری اشاره دارد و این کارباید تنها برای رضای خداوند انجام شود، افزود: احسان به دیگران موجب رفع مشکلات مادی و روحی و افزایش رزق و روزی و آبادانی شهر و روستا می شود.

وی تحقق عدالت اجتماعی و یاری رساندن به طبقات پایین جامعه از دغدغه های امام راحل برشمرد و گفت: از مهمترین نهادهایی که وظیفه رسیدگی به اقشار آسیب پذیر جامعه را دارد کمیته امداد امام خمینی است و از ابتدای تاسیس، با ارائه خدمات متنوع و زیاد خود و کمک هایی که نیازمندان می شود گام های موثری را در جهت عدالت اجتماعی و یاری رساندن به طبقات آسیب پذیر برداشته است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) به دلیل اهداف مهمی که برای خود تعیین کرده، همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است، اظهار داشت: اکنون نظام اسلامی در حال ورود به دهه پنجم است مسئولان باید زمینه تحقق عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی را فراهم کنند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: مردم شریف ایران بخصوص مردم مومن شهرستان خلیل آباد با توجه به توصیه های اسلام در این هفته به که نام هفته احسان و نیکوکاری نام گذاری شده است در این کار حسنه و خداپسندانه حضور جدی داشته باشند.

انتهای پیام/