به گزارش صبح توس؛

با توجه به گسترش تدریجی فضای شهری، هم‌اکنون شهر رشتخوار به‌عنوان مرکز این شهرستان فاقد خدمات درون‌شهری همانند ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌های عمومی است.

 

افراد سالخورده برای رفت‌وآمد با مشکلات در سطح شهر روبرو هستند

علی نجفی شهروند و ساکن یکی از روستاهای شهرستان رشتخوار در رابطه با مشکلات سالخوردگان جهت عبور و مرور در سطح شهر رشتخوار گفت: با توجه به کهولت سن و مراجعات متعدد سالخوردگان به مراکز درمانی از جمله بیمارستان حضرت زهرا(س) سالخوردگان جهت رفت‌وآمد با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند.

 

وی در همین رابطه از هزینه‌های غیرقابل پرداخت  جهت مراجعات روستاییان اطراف شهر رشتخوار گفت و افزود: روستاهایی همچون قادرآباد، کریم‌آباد، عباس‌آباد، حسین‌آباد که در محدوده کمتر از 5 کیلومتری شهر رشتخوار قرار دارند برای رفت‌وآمد به مرکز شهرستان دچار مشکلات زیادی می‌شوند و حتی باید ساعت‌ها در انتظار عبور یکی از ساکنین به مرکز شهر، یا هزینه کردن برای استفاده از خدمات آژانس مسافربری شوند که این مسئله هزینه‌های را نیز در این شرایط اقتصادی نامناسب برای شهروندان و ساکنین روستاها به دنبال دارد.

دلیل تعطیلی خدمات شهری اتوبوس‌های عمومی در رشتخوار استقبال پایین شهروندان بود

علی جمشیدی شهروند و ساکن شهر رشتخوار در رابطه با وضعیت حمل‌ونقل ناوگان عمومی در سطح شهر رشتخوار گفت: چند سالی قبل طرح خدمت‌رسانی اتوبوس‌های خدمات شهری در سطح شهر رشتخوار اجرا شد، که این طرح با توجه به استقبال پایین شهروندان جهت استفاده از خدمات اتوبوس‌های درون‌شهری چند ماهی بیشتر دنبال نشد.

 

حمل‌ونقل عمومی در رشتخوار نیازمند، برنامه‌ریزی دقیق است

محمد دلارامیان ساکن دهستان با سفر شهرستان رشتخوار در رابطه با علت و چرایی مشکلات حوزه حمل‌ونقل عمومی در سطح شهرستان رشتخوار این مشکلات را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق توسط کارشناسان متخصص در این حوزه دانست و افزود: هم‌اکنون شهرستان رشتخوار با گستردگی و جمعیت زیاد پراکنده‌شده در سطح روستاها از خدمات ترمینال و اتوبوس‌های مسافربری محروم است، که در رفت‌وآمد به مسیرهای طولانی همچون مشهد مقدس بال بالاجبار از اتوبوس‌های شهرستان‌های هم‌جوار جهت عبور و مرور استفاده می‌کند.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه مردم در فصل زمستان دچار مشکلات زیادی برای رفت‌وآمدهای ضروری می‌شوند، گفت: بهره‌مندی مردم به دلیل ضعیف بودن اوضاع اقتصادی از وسایل نقلیه شخصی در سطح روستاهای شهرستان بسیار پایین است، که همین موضوع نیز در فصل سرما ساکنین روستاها را برای رفت‌وآمدهای ضروری با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

 

وی با درخواست توجه بیشتر به مردم ساکن روستاهای شهرستان توسط مسئولین گفت: مسئولین برای مشکلات شهروندان و ساکنین در روستاها برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشند.

 

شهرستان رشتخوار با جمعیت بالغ‌بر 62 هزار نفر یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی و در 220 کیلومتری شهر مشهد مقدس قرار دارد.

انتهای پیام/