به گزارش صبح توس؛  آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم تربت‌حیدریه اظهار داشت: بیش از 2 سال کشور را معطل برجام کردند و طرفداران این معاهده آن‌چنان تصور گل‌وبلبلی از آن داشتند که ریشه حل مشکلات را در آن می‌دانستند، حال اینکه با خروج آمریکا از برجام بخش زیادی از این معاهده بر بادرفت.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه اروپا هیچ‌گاه به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی‌ایستد، افزود: دیروز بعضی‌ها مردم را به آمریکا امیدوار می‌کردند و امروز به اروپا  امیدوار می‌کنند و هر دو غلط است.

خاتمی افزود: این در شرایطی است که اروپا با آمریکا 1000 میلیارد دلار مبادلات تجاری و در مقابل جمهوری اسلامی ایران تنها 15 میلیارد دلار مبادله تجاری دارد و این بدان معناست که اروپا هیچ‌گاه منافع خود را برای در کنار ماندن ایران به خطر نخواهد انداخت.

وی در خصوص بسته پیشنهادی اروپا گفت: اروپایی‌ها چند بانک را معرفی کردند که ایران نفت خود را بفروشد و به این بانک‌ها واگذار کند و اروپایی‌ها در برابر این فروش نفت به ایران غذا و دارو بدهند و این دقیقاً همان کاری است که با صدام کردند.

عضو خبرگان رهبری تنها نسخه شفابخش کشور را مقاومت عنوان کرد و افزود: تجربه ثابت کرده که مقاومت و ایستادگی ثمربخش بوده، هرچند که هزینه دارد اما هزینه آن به‌مراتب کمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است.

وی بیان کرد: امروز برخی‌ها در جامعه دائم آیه یاس می‌خوانند و بر طبل ناامیدی می‌کوبند و در مواجهه با این افراد سه برخورد تداعی می‌شود که در گام نخست می‌گویند همه‌چیز در کشور ارزان است و به همین دلیل قاچاق می‌شود و این مصداق بارز خوش‌خیالی است.

امام‌جمعه موقت تهران برخورد دوم با این افراد را شعله‌ور‌تر کردن آتش ناامیدی دانست و گفت: این در شرایطی است که برخی آمارهای نادرست نیز به‌مانند بنزین بر این آتش عمل می‌کند، درحالی‌که می‌توان با تبیین و روشنگری و امید دادن به مردم کشتی نظام را به ساحل نجات برسانیم.

انتهای پیام/