به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی دوشنبه‌شب در مراسم ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها در تربت‌حیدریه اظهار کرد: سرمایه همه نظام‌ها مردم هستند و چنانچه مردم از نظام خود پشتیبانی کنند آن نظام حفظ و برعکس عدم‌حمایت مردم باعث آسیب آن نظام می‌شود.

 

وی تصریح کرد: مهم‌ترین خطری که امروز دنیای استکبار به دنبال تحقق آن در نظام اسلامی است انزوای مردم از صحنه انقلاب است و این خطر را با اهرم فشار اقتصادی نیز پیگیری می‌کند.

 

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه قبل از برپایی نظام تاکنون دو حکومت اسلامی برپاشده، افزود: حکومت نخست توسط رسول مکرم اسلام (ص) به مدت ۱۰ سال در مدینه تشکیل شد که نتیجه آن این شد که بعد از ۵۰ سال از شهادت پیامبر (ص) و براثر بی‌بصیرتی مردم سر حسین بن علی(ع) بر نیزه‌ها رفت.

 

عضو خبرگان رهبری حکومت دوم صدر اسلام را به خلافت پنج‌ساله امیر المومنین(ع) در کوفه اشاره کرد و گفت: سرنوشت حکومت حضرت علی علیه‌السلام هم این شد که مردم در زمان ایشان به وظیفه خود عمل نکردند و حضرت از مردم زمان خود خون‌دل‌ها خورد.

 

وی اساس هر توطئه را متوجه نفوذی‌ها دانست و بیان داشت: واقعه عاشورا معلول کار نفوذی‌ها بود و اگر امروز می‌بینیم رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید می‌کنند مراقب رخنه‌ها و نفوذی‌ها باشید بدان خاطر است که اسلام و مسلمین تجربه تلخ نفوذی‌ها را بارها دیده‌اند.

 

خاتمی اشاره کرد: مهم‌ترین عاملی که نظام اسلامی صدر اسلام و نظام اسلامی امروز را تهدید می‌کند همان جریان نفوذی است که می‌بینیم گاهی سخنانی مطرح می‌شود که عربی‌ها و دشمنان نظام و اسلام از آن استقبال می‌کنند.

 

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: امروز نظام اسلامی ایران تنها نظام علوی در جهان است که حکومت آن پرچم‌دار اسلام ناب محمدی(ص) و شیعه اثنی عشری است و در مقابل رژیم‌های جنایتکار آل سعود که به فرزند شش‌ساله رحم نمی‌کنند و رژیم جلاد یمن و آمریکا بااقتدار و صلابت ایستاده است.

 

امام‌جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد مردم را از نظام جدا کند و گامی هم که امروز برداشته و رئیس‌جمهور آمریکا به آن اذعان داشته فشارهای اقتصادی سخت است که همین‌جا اعلام می‌کنیم این مردم معتقد به وعده الهی آن‌قدر مقاومت می‌کنند که ترامپ هم روسیاه شود.

 

تنها راه نجات کشور مدیریت جهادی است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مسئولان کشور گفت: مسئولان بدانند که این کشور روزهای دیده که چهار استان کشور گرفتار جنگ بوده، ۸ سال جنگ سخت تحمیلی را سپری کرده و روزهایی بوده که سیلوهای این کشور را جارو کردند اما با مدیریت جهادی مردم به راه عزتمند خود ادامه دادند

 

عضو خبرگان رهبری بابیان اینکه تنها راه نجات کشور در مدیرت جهادی نهفته است، افزود: هرچند در سیستم اداری کشور مدیرانی لایق و جهادی هم حضور دارند اما این موضوع باید شتاب بهتر و بیشتری داشته باشد که با نظارت جدی برگرانی های افسار گریخته، گران‌فروشان احساس امنیت نکنند.

 

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: این انقلابی که مردم چهل سال است آن را نگه‌داشته‌اند دشمن با آخرین ترفند خود یعنی فشار اقتصادی می‌خواهد مردم را از صحنه خارج کند و به فضل الهی با صبر و حمایت و شهامت این مردم وعده الهی محقق و انقلاب و نظام به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.

 

انتهای پیام/