به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن جهانشیری خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب(ع) شهر رشتخوار با اشاره به تشکر و تقدیر مقام معظم رهبری از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به بیانیه اخیر ایشان اشاره کرد و افزود : گام دوم انقلاب که در واقع بعد از چهل سالگی اول انقلاب است، از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.


امام جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به اینکه مقام معظم در دوران انقلاب اسلامی و قبل از انقلاب هر مسئولیتی را به نحو احسن انجام داده‌اند، افزود: ایشان تلاش‌هایی بسیار زیادی را در کنار امام (ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند، زندانی شدن، و افتخار جانبازی انقلاب، حضور فعال در دوران دفاع مقدس و .... تنها گوشه ای از فعالیت های رهبر معظم انقلاب در طول عمر پربرکت ایشان بوده است این بزرگوار الحمدالله نمونه ساده زیستی و شخصیتی است که باید الگویی برای ما باشد.

 

وی در رابطه با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و قرار گرفتن در چهل سالگی دوم انقلاب نیز، افزود: ایشان با توصیه‌هایی که داشتن نقشه راه را برای ما تبیین کردند، یکی از توصیه هایی که ایشان به جوانان عزیز داشتند قدرشناسی جوانان از انقلاب اسلامی و جلوگیری از انزوا و بایکوت شدن فرمایشات ایشان بود، که جوانان ما امروز باید این مسئله را مد نظر داشته باشند و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را نقشه راه خود و با اجرایی کردن این فرمایشات، انقلاب اسلامی را تقویت کنند.


حجت‌الاسلام جهانشیری در ادامه  با اشاره به اینکه برای بزرگی و عظمت این انقلاب اسلامی هزینه‌های بسیار زیادی شده است، اظهار داشت: صحنه های مختلف انقلاب اسلامی از جمله هشت سال دفاع مقدس، و تقدیم کردن خون شهیدان برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی تنها گوشه‌ای از هزینه هایی بوده که برای این امنیت و سربلندی امروز کشور شده است.

 

امام جمعه رشتخوار همچنین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و با تاکید بر حضور پررنگ جوانان در صحنه های حساس و مورد نیاز کشور، افزود: جوانان ما باید همیشه در میدان حضور داشته و آتش به اختیار عمل کنند، تبیین هنرمندانه و هدفمندانه و عزم ملی برای تقویت انقلاب اسلامی را باید مد نظر داشته باشند، زندگی بزرگوارانی را که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شدند را بررسی و مطالعه کنند.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه دشمن همواره در تلاش برای ایجاد مشکل برای نظام و انقلاب اسلامی بوده و هست، یاداور شد: انقلاب اسلامی ایران به کوری چشم دشمنان امروز وارد مرحله دوم خود شده و هیچ قدرتی توان ایجاد مشکل برای این بصیرت حاکم در کشور، انقلاب نظام و مردم را ندارد.

 

وی همچنین با تاکید بر باز کردن راه برای حضور جوانان انقلابی در حلقه های مدیریتی کشور توسط مسئولین، افزود: مسئولین و مدیران حلقه های مدیریتی کشور باید شرایط  را امروز برای حضور جوانان انقلابی در حلقه مدیریتی کشور فراهم کنند، مسئولین باید فساد ستیز باشند، متواضعانه عذرخواهی کند اگر کوتاهی و اشتباهی کردند.

 

امام جمعه رشتخوار در بخشی دیگر از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مشکلات جاده رشتخوار به تربت حیدریه، و علت و چرایی تاخیر در اجرایی شدن طرح دو بانده شدن این مسیر، خطاب مسئولان این شهرستان، گفت: ۲۵۰ میلیارد بودجه از سوی شرکت ایمیدرو و ۲۵۰ میلیارد از سمت وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی به وضعیت جاده شهرستان رشتخوار به تربت حیدریه و خواف اعلام و در نظر گرفته شده است، اکنون علت اقدام نکردن چیست، تقاضای مردم انقلابی شهرستان رشتخوار از مسئولین به ویژه نماینده محترم، فرماندار این است که به این موضوع در جهت حفظ جان مردم رسیدگی جدی کنند.

 


حجت الاسلام جهانشیری در پایان با اشاره به معیشت مردم، و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، افزود: توقع ما از دولت محترم این است که تا کی مردم باید مشکلات را تحمل کنند، شخصی برای نان خانه اش مانده است، لازم است مسئولین با تلاش بیشتر شرایطی را فراهم کنند که مردم از نعمتهای الهی بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/