به گزارش صبح توس؛ محمدحسن قدیری ابیانه صبح امروز در نشست علمی پژوهشی طلاب و روحانیون تربت‌حیدریه اظهار کرد: در حال حاضر چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و علی‌رغم همه فشارهای اقتصادی و مشکلات و تحریم‌ها و فتنه‌های داخلی و خارجی که توسط جبهه استکبار برای این نظام طراحی و اجرا شد ملت ایران جشن چهل‌سالگی خود را بانشاط و باشکوه‌تر از همیشه برگزار کردند.

 

وی تصریح کرد: در ادامه این حرکت بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری در خصوص چشم‌انداز چهل سال آینده انقلاب اسلامی حرکتی نو در مسیر ملت و مسئولان ایران بود که با بررسی گذشته، حال و آینده و همچنین همه واقعیت‌ها اعم از چالش‌ها، فرصت‌ها، تهدیدات، کم‌کاری‌ها و نقاط قوت و  ضعف، وضع موجود را ایشان نیز تحلیل کردند.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه بیانه مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم با نام گام دوم انقلاب یک ترسیم چهل‌ساله برای آینده انقلاب اسلامی است، گفت: خطاب اصلی این بیانیه به جوانان و نخبگان و در ادامه به عموم مردم است که با درک صحیح آن می‌توان راه رسیدن به قله را نیز پیمود.

 

قدیری ابیانه اضافه کرد: برای فهم این پیام مهم رهبری در گام دوم انقلاب باید به این درک برسیم که امروز جمهوری اسلامی ایران از چهل سال گذشته قوی‌تر و مقتدر شده و به همان میزان دشمنان این نظام نیز ضعیف‌تر شده‌اند.

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام خاطرنشان کرد: امروز اگر می‌بینیم دشمنان نظام به دنبال ناامید کردن ملت هستند و قصد دارند نظام را ناکارآمد جلوه دهند بدان جهت است که می‌خواهند مقابل این حرکت با ایستند.

 

وی به مشکلات پیش روی جامعه در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: امروز اگر واقعیت‌ها را نتوانیم به‌صورت صحیح شناسایی کنیم قطعاً نخواهیم توانست برای آن راهکار ارائه بدهیم، لذا در گام اول شناخت وضعیت موجود از مشکلات بسیار در این مسیر حائز اهمیت است.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک بیان داشت: ایران کشوری ثروتمند است و مجموع ذخایر انرژی بالاترین را در جهان داراست، لذا باید بررسی شود که اگر این منابع از ابتدا به‌درستی مدیریت می‌شد آیا وضع موجود و مشکلات جامعه این‌گونه حاکم بود؟

 

وی اظهار کرد: در گام اول باید این واقعیت را برای مردم تبیین کنیم که چه کسی گفته که حکومت مسئول تأمین نیازهای مردم است؟ این فرضیه که در اذهان عمومی مردم شکل‌گرفته بسیاری از آحاد مختلف جامعه را دچار تنبلی اجتماعی کرده است.

 

قدیری ابیانه بیان کرد: در گام دوم باید به صندوق آرایی که به سوپر لیبرال‌ها و مرفهینی که امروز بر سرکار آمدند توجه شود که چگونه است یک وزیر و یا معاون وزیر که چندین سال است سمت دارد امروز دارای ثروت‌های هزارمیلیاردی است و یا اینکه برای سفر 45 دقیقه‌ای رئیس‌جمهور به کرج یک و نیم میلیارد تومان هزینه تشریفات شود؟

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام تصریح کرد: امروز کسانی در مجلس نمایندگان شورای اسلامی بر کرسی سبز بهارستان نشستند که مخالف شفافیت اموال عمومی خود هستند اما بااین‌حال می‌خواهند سیستم مالی و اقتصادی کشور را برای آمریکایی‌ها شفاف کنند.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب سال‌ها تبیین کردند که اقتصاد کشور باید از تک‌محصولی و وابستگی به نفت خارج شود، از کالای ایرانی حمایت شود، همت مضاعف و کار مضاعف شکل بگیرد و ده‌ها راهبرد عملیاتی دیگر را هرسال ترسیم می‌کنند که متأسفانه نه مردم و نه مسئولان جامعه به آن عمل می‌کنند.

 

قدیری ابیانه گفت: امروز اگر هر کس در جامعه مسئولیت کاری خود را بپذیرد و برای حل مشکلات جامعه به سهم خود تلاش کند بسیاری از مشکلات نیز حل خواهد شد.

 

انتهای  پیام/