به گزارش صبح توس؛  ظهر امروز و با استقبال گسترده جامعه دانشگاهی و شهروندان، اولین یادواره دو شهید گمنام دانشگاه آزاد قوچان در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

سردار حسینعلی یوسفعلی زاده در این مراسم با بیان اینکه راه و رسم شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کورشدنی نیست، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون، کاروان رهروان راه خدا بی وقفه در حال حرکت بوده و هیچگاه دچار وقفه نشده و نخواهد شد.

وی با اشاره به حادثه تروریستی روزهای اخیر در سیستان وبلوچستان که منجر به شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی شد، افزود: طی چهار دهه اخیر و با وجود تمام مشکلات و دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی، با صلابت در مسیر پیشرفت و آبادانی حرکت کرده ایم و در آغاز ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی، تروریست ها و حامیانشان با حمله به کاروان پاسداران انقلاب اسلامی، دوباره چنگ و دندان خود را نشان دادند، اما باید دانند که انتقام خون این شهدا را خواهیم گرفت.

مسئول سازمان حفظ و نشر آثار دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی ایران در این بیانیه به هفت راهبرد اساسی اشاره کرده اند که از این میان به می توان به اخلاق و معنویت بعنوان دو عنصر اساسی در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در دهه اول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس این دو عنصر در اوج قرار داشت، تصریح کرد: شهدای گمنام، پرچمدار اخلاق و معنویت دینی بوده و هستند و برای این دو ارزش جان خود را تقدیم این انقلاب کرده اند.

سردار یوسفعلی زاده با اشاره به سبک زندگی بعنوان یکی دیگر از محورهای اصلی بیانیه گام دوم، تصریح کرد: سبک زندگی با تکیه بر آداب و سنت های ایرانی و اسلامی با سبک زندگی غربی بسیار متفاوت بوده، زیرا متاسفانه سبک زندگی غربی مبتنی بر انسان بوده و جایگاهی برای خدا ترسیم نشده است.

وی تاکید کرد: اقتصاد یکی از مهمترین بندهای بیانیه گام دوم محسوب می شود، چرا که بسیاری ازگناهان، ذلت ها و حت ی بی بند و باری ها ممکن ریشه د ر مشکلات اقتصادی داشته باشد.

مسئول سازمان حفظ و نشر آثار دفاع مقدس خراسان رضوی، با بیان اینکه در حوزه اقتصاد می بایست بصورت جهادی وارد شد  و اقتصاد مقاومتی تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: عدم تامین نیاز ها و خواسته های خود از سود جامه، ممکن است منجر به وابستگی به سایر کشورهای می شود و ارائه فرمول های غیربومی، مشکلات کشور را نه تنها حل نمی کند بلکه عزت و استقلال کشور را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

انتهای پیام/