محمد ثابتی، مدیر امور آب ناحیه غرب خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: امسال با اجرای طرح هوشمند سازی برداشت آب و انسداد چاه‌های غیرمجاز کشاورزی، ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب در مصرف آب از منابع دشت‌های این شهرستان صرفه‌جویی شد.

محمد ثابتی افزود: در این چارچوب طی امسال تاکنون ۱۴۸ حلقه چاه فاقد مجوز در حوزه عملکرد امور آب این منطقه شامل شهرستان‌های سبزوار، داورزن، جوین، جغتای و خوشاب مسدود شدند.

وی برنامه امسال امور آب ناحیه غرب خراسان رضوی برای صرفه‌جویی در مصرف آب را، انسداد ۱۸۲ حلقه چاه غیرمجاز اعلام کرد و ادامه داد: بر این اساس هم‌اینک تنها ۸ چاه آب غیرمجاز باقی‌مانده که باید مسدود شوند.

مدیر امور آب ناحیه غرب خراسان رضوی اظهار داشت: ۶۰ حلقه از چاه‌های مسدود شده، در شهرستان‌های سبزوار و داورزن،۵۹ حلقه در خوشاب و ۵۵ حلقه از آن‌ها، در شهرستان‌های جوین و جغتای قرار داشتند.

به گفته ثابتی، امور آب ناحیه غرب خراسان رضوی، دارای ۶ دشت سبزوار، نیگجه، جوین، عطائیه، سنگرد و داورزن است که در این میان، دشت جوین با حدود ۹۰ سانتیمتر افت سالانه آب‌های زیرزمینی، در وضعیت بسیار بحرانی قرار دارد.

انتهای پیام/