به گزارش صبح توس؛ شامگاه گذشته اعضای تشکل‌های مختلف دانشجویی مشهد از مقابل مهدیه تا حرم مطهر رضوی در اعتراض به تصویب لایحهFATF با سردادن شعارهای مختلف، راهپیمایی کردند.

این مراسم ابتدا با اجتماع و قرائت قرآن از مقابل مهدیه مشهد آغاز شد و دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراضی به تصویب و پذیرش FATF از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست داشتند تا در جلسه روز شنبه این لایحه را نپذیرند.

در ابتدای مراسم سخنران و مجری این اجتماع اعلام کرد ما جمعی از دانشجویان تشکل‌های مختلف مشهدی امشب بنا به سه دلیل به راهپیمایی پرداختیم.

وی ادامه داد: از همه ملت عزیز ایران که در روز 22 بهمن ماه حماسه عظیمی را آفریدند تشکر می‌کنیم این ملت همیشه پای کار انقلاب بوده و هستند از همین تریبون اعلام می‌کنیم بسیج دانشجویی و دانشجویان و دیگر تشکل‌ها، پیرو خط امام و رهبری هستند و هیچگاه از مطالبه‌گری عزت مردم کوتاه نمی‌آیند.

این دانشجویان در حالیکه پلاکاردها و دست‌نوشته‌های بسیاری را در اعتراض و کنایه به FATF و مجلس در دست داشتند؛ شعار هایی همچون «دانشجو بیدار است از مفسدین بیزار است، اف ای تی اف پالرمو خیانتی دیگر است» و «دانشجو بیدار باش تا انتها پا کار باش» را سر می‌دادند.

به اذعان این دانشجویان، بیشتر مشکلات ما به خاطر تحریم‌ها است که با تصویب FATF  ما گرفتار خودتحریمی خواهیم شد. 

بخش دیگری از شعار دانشجویان خطاب به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. دانشجویان شعار «این است شعار ملت، FTAT خیانت»، «پالرمو، CFT، مجمع تو دام نیفتی» و «مرگ بر آمریکا» سرمی‌دادند.

در ادامه به سراغ چند تن از این دانشجویان رفتم تا دلیل این اجتماع را از آنها جویا شوم.

انتهای پیام/