به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی صبح امروز در مراسم راهپیمایی 22 بهمن 97 و جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب اسلامی در طول 40 سال گذشته به مدد حضور ملت در صحنه، حیات خود را ادامه داده است.

وی مهمترین رمز بقای انقلاب را پس از نصرت الهی، به حضور ملت وابسته دانست و خاطرنشان کرد: آن چه در کلام بزرگان انقلب اسلامی مسجل بوده و تاریخ انقلاب نیز شاهد عینی بر تحقق آن بوده، این حقیقت است که نظام اسلامی تنها با حضور مردم در صحنه شکل می گیرد و صیانت، ماندگار، متعالی، شکوفا و استوار می شود.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه از بین رفتن استبداد و شکل گیری نظام مبتنی بر ارده ملت بود و این حضور ابعاد و عرصه های مختلفی دارد، تصریح کرد: حضور مردم در صحنه ساختن و آبادانی کشور علم، توان و استعداد های مردم است که نظام اسلامی را شکل می دهد.

وی با تاکید بر اینکه در نظام مردم سالاری دینی، مردم همه کاره این کشور هستند و انقلاب اسلامی نیز مبتنی بر این باور ساخته شده است، اذعان کرد: مسئولان نیز باید زمینه مشارکت مردم در عرصه سازندگی کشور را فراهم کنند.

ناهیدی با اشاره به حضور مردم در عرصه کمک به مسئولان، عنوان کرد: در نظام مردم سالاری دینی این مردم هستند که رکن اساسی قدرت را تشکیل می دهند و این قدرت باید در راستای کمک به مسئولان کشور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان کشور خود از میان مردم و توسط مردم برگزیده شده اند و مبتنی بر مبانی اسلامی خادمان ملت هستند، تشریح کرد: تقویت تولید داخلی و محصول داخلی توسط مردم صورت گیرد.

امام جمعه خلیل آباد در ادامه به حضور مردم در میدان مقابله با جنگ روانی دشمن اشاره کرد و افزود: در این شرایط حساس دشمنان با همه توان به میدان آمده اند تا انقلاب را تحت فشار قرار دهند و یا به شکست بکشانند و یا به تغییر رفتار وادار سازند.

وی همچنین هجمه به افکار عمومی، تخریب چهره انقلاب نزد مردم، ایجاد آشوب، بلوا و نارضایتی مردم از طریق جنگ روانی و شایعه افکنی را از جمله مهمترین راه کارهای دشمن در این عرصه برشمرد.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به حضور مردم در عرصه تصمیم گیری های سیاسی، تصریح کرد: در جمهوری اسلامی همه ارکان نظام به طور مستقیم و غیر مستقیم از طریق رأی ملت برگزیده شده اند و جایگاهی نیست که مردم در آن نقشی نداشته و از نظارت و کنترل مردم دور مانده باشد.

وی در ادامه اذعان کرد: از رهبری گرفته تا رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، شوراها و ... توسط مردم انتخاب می شود و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تضمین حیات سیاسی جمهوری اسلامی است.

عرصه استقلال و خودکفایی اقتصادی کشور نیازمند حضور پرتوان مردم است

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به حضور مردم در عرصه اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: میدان بزرگ دیگری که حضور پر توان ملت ایران را می طلبد عرصه استقلال و خودکفایی اقتصادی است.

وی ادامه داد: دشمن در طول 4 دهه اخیر ضربه زدن به ملت ایران را از طریق رخنه اقتصادی در دستور کار داشته است، تحریم های اقتصادی را به جنگ تمام عیار اقتصادی تبدیل کرده و راه عبور از این وضعیت، مردمی کردن اقتصاد و به صحنه آوردن تمام توان ملت در پای کار یعنی اقتصاد مقاومتی است.

ناهیدی به حضور مردم در میدان حمایت علنی و آشکار از نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: عینی ترین تجلی حضور مردم در صحنه، حضور در مراسم انقلاب است که اوج آنرا را می توان در راهپیمایی 22 بهمن مشاهده نمود.

وی با بیان اینکه ملت ایران در طول 4 دهه اخیر همواره با همه توان در صحنه حضور داشته است، خاطرنشان کرد: دشمن با همه توان تلاش کرد تا جمهوری اسلامی جشن 40 سالگی خود را نبیند ولی امروز ملت ایران باشکوهتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرد و توطئه های دشمنان را خنثی کرد که این جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام/