به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن مشهد اظهار کرد: یوم‌الله 22 بهمن روز جلوه ذات مقدس حق است، که دست حضرت حق جلوه قدرت پروردگار به‌صورت معجزه‌آسا، آن روز را روز خدا می‌کند.

وی افزود: روز بعثت پیامبر(ص)، روز پیروزی عیسی مسیح، روز پیروزی موسی کلیم بر فرعونیان و پیروزی ابراهیم خلیل جلوه‌های قدرت لایزال الهی است؛ برای عالم آن است که حق بماند و باطل نماند، چند صباحی باطل جولان دارد ولی هستی از آن حق است.

چهلمین سال پیروزی انقلاب دوره پختگی و امیدآفرینی است

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در 8 سال دفاع مقدس کشور توسط نیروهای انقلابی بدون از دست دادن یک وجب از خاک به پیروزی می‌رسد و شاهدیم جریان مدافعان حرم برخاست و به مقاومت پرداخته‌اند؛ بنا نیست مدافعان حق و حقیقت دچار سستی شوند، در طول 40 سال پیروزی انقلاب مردم ایران دچار سستی و رخوت نشده بلکه برای دفاع از ارزش‌ها در برابر آمریکای جنایتکار نشان داد چهل‌سالگی انقلاب دوره پیری و عقب‌گرد نیست، بلکه دوره نشاط و ورود به دوره پختگی و امیدآفرینی است.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه این دوره، دوره درجا زدن نیست، گفت: حضور شما اعلام شعارهای انقلاب اسلامی و تأکید بر مبانی انقلاب است؛ 40 سالگی انقلاب فرصتی برای نگریستن به شعارهایی است که در سال 57 سر دادیم؛ آنچه امروز بعد از 40 سال باید به‌عنوان نعمت بدانیم نتیجه اتکا به خدا و اعتمادبه‌نفس است.

وی تصریح کرد: امروز دوست و دشمن اعتراف می‌کند که ایران مستقل است، گذشت دورانی که روس‌ها قاجار را و انگلیس‌ها پهلوی را سر کار بیاورند چراکه امروز ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور جهان است؛ کشوری که مردم‌سالاری دینی را اعلام کرد و در عمل 40 سال به این شعار پایبند بود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: آزادی بیان، فکر و اندیشه، قلم و انتخاب نعمت الهی است؛ ایران باوجود تهدیدها و تحریم‌ها دستاوردهایی در حوزه تکنولوژی، نانوتکنولوژی و نظامی به دست آورد که نشان از تحقق شعار ما می‌توانیم بود؛ خودباوری ملی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود، در این 40 سال اجازه داده نشد که یک حکم برخلاف احکام الهی اجرایی شود، این نعمت‌هایی است که پروردگار به ما داده و ما باید شکر گذار باشیم.

حجت‌الاسلام رئیسی عنوان کرد: کارهای بسیاری به برکت انقلاب ایجاد شد و زیرساخت‌های بسیاری فراهم شد، شاهد آبادانی شهرها و روستا هستیم، برای حفظ انقلاب در برابر افرادی که در ابتدای پیروزی انقلاب دم از تجزیه می‌زند و 17 هزار نفر از مسلمانی را به خاک و خون کشیدند جهاد به خرج دادیم.

جهاد علمی و اقتصادی راه برون رفت از مشکلات است

وی اذعان کرد: امروز جهاد علمی و اقتصادی در دستور کار است و مسئولین و دولتمردان باید بدانند راه برون‌رفت مشکلات کشور که دشمن ساخته و یا ناشی از مسئول بی‌تدبیری‌ها است با جهاد علمی و اقتصادی میسر است؛ بیگانه نه مشکلی را از کسی حل کرده و نه حل می‌کند، چشم دوختن به دستان اروپایی‌ها و لبخند به بیگانه سخت اشتباه است، ما تجربه کردیم که توانایی در دست جوانان است و به تعبیر رهبری جوانان مشکل نیستند بلکه راه‌حل مشکل هستند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه هیچ‌کس در این کشور، منطقه و جهان نمی‌تواند عزت و اقتدار ایران را منکر شود چراکه به‌واسطه خون مطهر شهیدان حاصل آمده و سرمایه ملی است، تأکید کرد: هشت سال جنگ تحمیلی علیه ما هیچ عایدی برای دشمن نداشت، سال‌ها جنگ نرم و امپراتوری خبری علیه ملت ایران راه پیش نبرد، امروز جنگ فشار بر ملت ایران را پیش‌گرفته‌اند تا وادار به تسلیم شوند.

حجت‌الاسلام رئیس عنوان کرد: راه عقب‌نشینی دشمن تسلیم شدن در برابر او نیست چراکه دشمن ما کسی است که هرگز دست از دشمنی برنمی‌دارد و به پیمان‌های او اعتمادی نیست؛ ما به آن‌ها بی‌اعتمادیم و راهکار تنها ایستادگی و مقاومت در برابر مواضع دشمن است؛ برخی می‌گویند در این پیمان‌ها اگر بخواهیم بهانه به دست دشمن ندهیم باید کنوانسیون‌ها را امضا کنیم ولی چه کسی تضمین می‌کند که اگر امضا شود بهانه دشمن تمام می‌شود.

وی ادامه داد: مگر مسئله هسته‌ای بهانه دشمن نبود؟ بعد مسئله موشکی و حقوق بشر را مطرح کردند، چه کسی تضمین می‌کند که دشمن ما با بهانه کردن مسائل بعد همچنان به دشمنی خود ادامه ندهد؟ می‌گویند مسئله اقتصادی باوجود امضاء کردند تضمین نمی‌دهند که مشکلات حل شود، پس چه ثمری برای ملت ایران دارد؟ افرادی که در رابطه با این کنوانسیون‌ها هستند و می‌گویند با پیش‌شرط تضمین می‌کنیم، سؤال این است که ما قانون داخلی تصویب کردیم نه کنوانسیون ژنو، در قانون داخلی گفتیم در قانون مبارزه با تروریسم سازمان‌های آزادی‌بخش و مردمی که برای رهایی از ظلم قیام کنند مستثنا هستند.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: FATF بیانیه داد که ما این شرط را نمی‌پذیرم و در مجلس گفتند که باید قید را حذف کنیم، دولت پیشنهاد داد و مجلس اصلاح کرد؛ این‌گونه اصلاح کردند که اگر بر اساس قانون اساسی و مصادیق شورای عالی امنیت ملی تعیین کند، جریان‌هایی مصوب شد، استثنا هستند؛ در بیانیه بعدی FATF آمد که ما اعلام کردیم که هیچ قید و شرطی نباید بخورد؛ چگونه است که FATF در مورد قیدهای مجلس ما بیانیه صادر می‌کند؟

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: ما از همه دست‌اندرکاران به نام انقلاب و حفظ ارزش‌های انقلاب می‌خواهیم که با دقت و حفظ مصالح نظام وارد شوند؛ اگر می‌خواهید دشمن وادار به عقب‌نشینی شود، تنها راه برای سیگنال و علامت دادن به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها حفظ اقتدار نظام و موقعیت انقلاب اسلامی است.

وی در پایان گفت: دشمن فکر می‌کردم که نسل سوم و چهارم انقلابی نیستند بلکه اقتدار و عزت‌آفرینی آن‌ها برتر بوده است و حضور پررنگ و با معنای داشتند.
انتهای پیام/