به گزارش صبح توس؛ میدان ۱۵ خرداد وعده‌گاه مردم مشهد برای جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب بود، آمدند تا با تجدید پیمان با رهبر انقلاب، شعار آزادگی و "نه شرقی، نه غربی" سر دهند.

اگرچه دشمنان اسلام و انقلاب چشم دیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را نداشتند، ولی مردم مشهد با مشتان گره کرده و شعار " مرگ بر آمریکا" پاسخی کوبنده به آن‌ها دادند.

رفته رفته به ساعت ۹ صبح نزدیک می‌شدیم و به جمعیت مشتاقان افزوده می‌شد، این است پیام انقلاب اسلامی که همگان با قامتی ایستاده و عزمی راسخ پا به میدان نهاده‌اند. راهپیمایی ۲۲ بهمن با شعار " الله اکبر" در مشهد آغاز شد و مردم انقلابی همزمان پرچم ایران را در آسمان به اهتزاز در آوردند.

شعارهایی همچون "کشور ما گلشن هر لاله شد، عمرِ قیام ما چهل‌ساله شد"، "بعد چهل سال به‌جا مانده‌ایم، دشمنِ خود را به عقب رانده‌ایم" ،امروز، روزِ عزّت ایران است، بیست و دو بهمنِ جاودان است" ،در عزم ما به میدان، فریاد ما دلیل است، از بعدِ محو داعش، نوبت اسرائیل است"، "ما مردِ روز سختیم، در عرصه‌ی رهایی، محکوم بر شکست است، تحریم آمریکایی" و"مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل" در طول راهپیمایی توسط مردم مشهد سرداده شد.

در حاشیه این مراسم برای اولین بار، سامانه موشکی شهاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشهد به نمایش درآمد که نماد قدرت و توان نیروهای نظامی کشور است.

مردم انقلابی و با بصیرت مشهد مقدس آمده اند تا نشان دهند توطئه های دشمن در آن ها تاثیری نداشته و با فریاد زدن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، « مرگ بر اسرائیل»، « فریاد اهل یقین مرگ بر آمریکا» و «نصر من الله و فتح القریب مرگ بر آمریکای مردم فریب» انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دهند.

هر لحظه بر تعداد مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزوده می‌شود، تعداد زیادی از جمعیت پرچم سه رنگ ایران را در ابعاد مختلف در دست دارند و همزمان با خواندن شعارها، پرچم‌ها را حرکت می‌دهند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد همزمان با بیش از هزار شهر و بیش از ده هزار روستا در ساعت ۹ صبح آغاز شد و این مراسم علاوه بر ایران در بیش از ۸۶ رایزن فرهنگی کشورمان در خارج از کشور نیز برگزار می‌شود.

در این مراسم راهپیمایی خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، مسئولین شهری و استانی در کنار عموم مردم مشهد بانگ "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" سردادند.


۲۰۰ مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، ایرلند، فرانسه، ونزوئلا و سایر کشورها در این مراسم حضور دارند و ۶۵۰۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار داخلی و خارجی مراسم ۲۲ بهمن را پوشش می‌دهند.

رضا احدی که به همراه خانواده‌ خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده بود در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: پدر بنده یکی از جانبازان دفاع مقدس بود که سال گذشته به جمع همرزمان شهید خود پیوست، سال‌های گذشته به همراه پدر در این مراسم شرکت می‌کردم ولی در چهلمین سال پیروزی انقلاب جای او را خالی می‌بینم.

وی افزود: اگر پدرم زنده بود شعار " مرگ بر آمریکا" را با جان و دل سر می‌داد و برای عمر چهل ساله انقلاب کام همراهان خود را شیرین می‌کرد؛ من امروز به همراه خانواده خود به میدان آمده‌ام تا عهد و پیمان خود را با رهبر امتم تازه کنم و بگویم همچون پدرم برای این نظام جانفشانی می‌کنم.

لیلا رضوی نیز یکی دیگر از راهپیمایان بود که به همراه فرزندان خود در راهپیمایی شرکت کرده بود؛ او در مورد علت حضور خود گفت: زمانی که مردم با یکدیگر اتحاد داشته باشند و پشت نظام قرار گیرند، دست آمریکا و ایادی استکبار از کشور کوتاه می‌شود، ما فارغ از دیدگاه‌های سیاسی متفاوت باید زیر پرچم ایران باشیم.

در انتها سیل جمعیت راهی حرم مطهر رضوی و پیش از اقامه نماز ظهر به سخنرانی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولید آستان قدس رضوی و عضو تشخیص مصلحت نظام گوش فرا دادند.

انتهای پیام/