به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، همزمان با شب شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) حرم مطهر رضوی میزبان هزاران عزاداری بود که از اقصی نقاط دنیا و ایران اسلامی خود را به این آستان مقدس رسانده بودند تا این مصیبت عظیم و جانگداز را به فرزند بزرگوارشان حضرت رضا(ع) تسلیت عرض کنند.
به همین مناسبت تمام اماکن متبرکه رضوی در سوگ ام الائمه، حضرت زهرا(س) سیاهپوش شده و پرچم گنبد مطهر به رنگ سیاه درآمد. همچنین خادمان این آستان مقدس با شال‌های عزایی که بر گردن انداخته بودند، میزبان عزاداران فاطمی در حرم مطهر بودند.
ویژه برنامه شب شهادت حضرت زهرا(س) بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با مرکزیت رواق امام خمینی(ره) برگزار شد و تمام اماکن متبرکه رضوی تحت پوشش صوتی و تصویری این مراسم قرار گرفت.
حجت‌الاسلام و‌المسلین محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در مراسم عزاداری و سوگواری این شب در حرم مطهر، به تبیین ابعاد مختلف خطبه فدکیه و امتداد حرکت و قیام فاطمی در انقلاب اسلامی پرداخت.
در ادامه این مراسم مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، احمد واعظی و ابراهیم احمدی در سوگ مصیبت جانگداز بانوی آفتاب حضرت زهرا(س) مرثیه‌سرایی کردند.

انتهای پیام/