به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خراسان رضوی به لزوم گرامیداشت 22 بهمن و جانفشانی مردان و زنان انقلابی در پیروزی انقلاب تاکید شد.

 

مشروح خطبه‌های این هفته شهرستان‌های استان خراسان رضوی به شرح ذیل است:

 

امام جمعه تربت حیدریه:

راهپیمایی ۲۲ بهمن تکلیف الهی و تجلی اقتدار ملت ایران است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: انقلاب اسلامی از معجزات و نعمت های بزرگ الهی به ملت ایران است و لذا شرکت در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن علاوه بر تکلیف الهی، یک نوع عبادت و شکرگزاری به درگاه خداوند متعال تلقی می شود‌.

 

وی راهپیمایی ۲۲ بهمن را تکلیف الهی و تجلی اقتدار ملت ایران دانست و افزود: این همایش میلیونی ملت ایران به دشمنان اعلام می دارد که با همه نواقص و مشکلات موجود پای انقلاب و نظام تا آخر ایستاده ایم.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: امت اسلامی با اتصال به حبل الله یعنی تبعیت از رهبری و ولی فقیه جامعه با حضور در صحنه که یقینا قدرت و امداد الهی از آنها پشتیبانی می کند توطئه قدرت های پوشالی استکبار را علیه انقلاب خنثی می کنند.

 

عصمتی گفت: در شرایطی که دشمن در تلاش است انقلاب اسلامی  جشن چهل سالگی خود را برگزار نکند، ملت ایران می رود تا با ورود به دهه پنجم انقلاب مسیر این ودیعه الهی را تا قله سعادت ادامه دهند.

 

امام جمعه تربت حیدریه خاطرنشان کرد: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن به مسوولان خود اعلام می کند که قدرت مردم پشتوانه حاکمیت است و کارگزاران نظام مرعوب ترفندها و مفعول فعل دشمن نشوند.

 

امام جمعه سرخس:

تاکید امام جمعه سرخس بر حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال/ اتحادیه اروپا سرباز و جاده صاف کن آمریکا است

حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با تاکید بر اینکه خدای متعال قوم بنی اسرائیل را از دست طاغوتیان در یوم الله نجات داد، اظهار کرد: یوم الله روزی است که انسان به وسیله نعمت الهی به استقلال و آزادی رسید.

 

امام جمعه سرخس با گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن ۵۷ افزود: در این روز دست قدرت خدا شامل حال مردم ایران شد و مردم ما از چنگال طاغوت تجات یافتند.

 

وی با تاکید بر حضور پرشور و گسترده مردم شهرستان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال تصریح کرد: همه دشمنان بسیج شدند تا مردم ایران نتوانند چهل سالگی انقلاب خود را جشن بگیرند، اما به کوری چشمشان انقلاب ما چهل ساله شد و مردم ما امسال هم در یوم الله ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان آمریکا و نوکران او می زنند.

 

حجت الاسلام بختیاری در ادامه با اشاره به ادامه مذاکرات برجام با اتحادیه اروپا بیان داشت: اتحادبه اروپا سرباز و جاده صاف کن آمریکا است و امروز می بینیم گستاخانه بیانه می دهد که این ۱۲ شرط را که همان شروط و حرف آمریکایی ها است، بپذیریم؛ یعنی باید بر سر موشکی، نفوذ منطقه ای ایران در منطقه و حقوق بشر هم با آن ها مذاکره کنیم.

 

خطیب نماز جمعه سرخس ادامه داد: مردم ما هر جایی نیاز باشد حتی در اوج مشکلات اقتصادی نشان داده اند که سنگر اسلام و انقلاب را خالی نمی کنند.

 

امام جمعه سرخس تاکید کرد: آنچه از ناحیه دشمن است یعنی تهدی و تحریم و حملات، مردم ما جلوی آن می ایستند و از طرفی با وجود اینکه از کم کاری ها و برخی ضعف مدیریت ها در داخل گلایه مند هستند، اما آب به آسیاب دشمن نمی ریزند.

 

وی اظهار داشت: مردم ما امسال هم با حضور حماسی خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، نقشه های دشمن را نقش برآب می کنند.

 

حجت الاسلام بختیاری در ادامه با اشاره به قطعی های برق در سطح شهر و برخی روستاهای شهرستان بر اثر برف و طوفان اخیر تصریح کرد: با وجود تلاش های شبانه روزی ستاد بحران شهرستان در مدیریت بحران اخیر، اما آمادگی قبلی این ستاد باید بیشتر باشد تا بتواند در بحران های آینده مشکلات مردم را سریع تر رسیدگی کند.

 

امام جمعه سرخس بیان کرد: همچنین ستاد بحران شهرستان باید به صورت لحظه ای اقدامات خود را به مردم گزارش بدهد که مبادا به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع، متهم به سهل انگاری شود.

 

امام جمعه درگز:

22 بهمن سرآغاز معجزه قرن و مقدمه ساز حکومت امام زمان (عج) است

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: ملاک در فضیلت و تقوا، عمل همراه با تقواست.

 

وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) به برشمردن ویژگی های شخصیتی آن بانوی بزرگوار پرداخت و گفت: مقام فاطمه زهرا (س) به اندازی ای است که امام زمان (عج) ایشان را الگوی رفتاری خویش معرفی فرموده اند؛ فاطمه زهرا (س) سرور زنان عالمیان بود و در حوزه عبادت های فردی و رفتار اجتماعی همانندی نداشت؛ هیچ گاه از عبادت خسته نمیشد و در ایثار و بخشندگی فوق انفاق بود.

 

امام جمعه درگز گفت: در روایتی از حضرت زهرا (س) آمده است که اگر می خواهی در زندگی موفق باشی و آرامش داشته باشی باید در برابر پروردگارت با اخلاص باشی و کارها را فقط برای رضایت او انجام دهی نه برای خوشایند مردم و کسانی که به تو توجه می کنند.

 

حجت الاسلام ایروانی 22 بهمن 57 را سرآغاز معجزه قرن و مقدمه ساز حکومت جهانی امام زمان (عج) دانست و عنوان کرد: حضور در راهپیمایی 22 بهمن امسال از دو جنبه داخلی و منطقه ای حائز اهمیت است؛ امروز دشمنان خارجی و دست نشانده های آنها در داخل با ایجاد توطئه های فراوان و اعمال فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه به دنبال ناامید کردن مردم نسبت به نظام هستند.

 

وی افزود: در این میان ضعف و سستی برخی مدیران اجرایی در داخل کشور، ابزاری شده که دشمن به وسیله آن بر خواسته خود بیشتر پافشاری کند؛ اما خوشبختانه مردم ما هوشیارند و می دانند نظام جمهوری اسلامی ایران در طول این 40 سال، بالاترین افتخار و عزت ها را به ملت داده و ما را به اوج قله های افتخار و استقلال رسانده است.

 

امام جمعه درگز ضمن بیان اینکه دشمن نمی تواند مردم را از انقلاب جدا کند تبیین کرد: حضور در راهپیمایی 22 بهمن یعنی تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی؛ از لحاظ منطقه ای هم کشورهای آزادی خواه دنیا همچون فلسطین و یمن و لبنان چشم امید به نظام ما دارند و رژیم جعلی  صهیونیستی با دیدن این سطح از اقتدار نظام، مجبور به عقب نشینی شده است.

 

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: مردم حضور خود را کم نبینند، این حضور واقعا امید بخش و عزت آفرین است؛ دشمن باید این حضور حماسی شما ملت شریف را در 40 سالگی انقلاب ببیند و از ناراحتی بمیرد.

 

وی ضمن تشکر از مواضع شجاعانه سید حسن نصرالله در حمایت از ایران تصریح کرد: امروز اقتدار ایران اسلامی باعث عظمت مسلمین و ضعف دشمنان اسلام شده است.

 

امام جمعه درگز در پایان با اشاره به رونمایی از کارخانه زیرزمینی ساخت موشک های بالستیک هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: این افتخارات به لطف پروردگار نصیب حال نظام ما شده است؛ انشالله پرچم این نظام توسط دستان با کفایت رهبر معظم انقلاب به حضرت مهدی تحویل خواهد شد.

 

امام جمعه رشتخوار:

انقلاب اسلامی، تجلی مردم سالاری دینی و تجلی وحدت ۴۰ ساله مردم ایران است

حجت‌الاسلام حسن جهانشیری خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار با تسلیت شهادت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک پیشاپیش چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران یک موهبت الهی است که برکات بزرگی برای تمام مسلمانان در سرتاسر جهان در بر داشته است.

 

حجت الاسلام جهانشیری در ادامه با تاکید بر حضور پررنگ و پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: مردم ما با حضور پررنگ و پرشور خود در یوم الله ۲۲ بهمن به وظیفه خود بار دیگر عمل خواهند کرد.

 

وی در ادامه همین مطلب با تأکید بر اینکه امروز دشمن به دنبال ناامید کردن مردم از این انقلاب است، افزود: دشمن همواره در تلاش برای ناامید کردن مردم از نظام انقلاب و رهبری است، ناکام ماندن دشمن در صحنه های مختلف باعث شده است که دشمن امروز اتاق فکر های جدیدی تشکیل دهد، اما همواره حضور پرشور مردم در صحنه های مختلف خواب های پریشان دشمن را با شکست مواجه کرده است.

 

امام جمعه رشتخوار با اشاره به اینکه دشمن در اتاق فکر خود تنها به دنبال تحریم ایران نیست، اظهار داشت: دشمن برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی و تنها در راستای رسیدن به منافع خود، به دنبال جنگ اقتصادی و تحریم است، که با استفاده از این رویکرد با تحریم و فشار اقتصادی مردم را ناامید کند، اما این ترفند با هوشیاری و بصیرت مردم هیچگاه باعث فاصله مردم با انقلاب و نظام نخواهد شد.

 

حجت الاسلام جهانشیری با تاکید بر تلاش بیشتر مسئولین، در جهت رفع مشکلات مردم، یادآور شد: حضور مردم در تمامی صحنه ها باعث دلگرمی مسئولین بوده و خواهد بود، مسئولین نیز باید تلاش بیشتری کنند برای این مردم که هر جا و هر زمان که اعلام نیاز است در صحنه حاضر شدند و پشت سر رهبری و ولایت حرکت کردند.

 

وی با تأکید بر اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن و انقلاب شکوهمند اسلامی تجلی مردم سالاری دینی و تجلی وحدت ۴۰ ساله مردم ایران است، گفت: در آغاز باشکوه دهه پنجم انقلاب اسلامی قرار داریم، انقلاب امروز به تکامل رسیده و نقصی در انقلاب نیست، مهم است که در دهه پنجم شروع با حضور باشکوه مردم باشد قطعاً این دشمن را ناامید خواهد کرد.

انتهای پیام/